خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ ساعت ۱۵:۵۷:۱۹

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تذکر کتبی نمایندگان به وزیر کشور به‌دلیل مخالفت با اقامه نماز عید فطر در مسجد صالحیه اهل سنت

تذکر کتبی نمایندگان به وزیر کشور به‌دلیل مخالفت با اقامه نماز عید فطر در مسجد صالحیه اهل سنت

خبرگزاری هرانا ـ ١٨ تن از نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از تعطیلی فعالیت‌ تعدادی از نمارخانه های اهل سنت در جریان نشست علنی امروز مجلس با استناد به اصل ۱۲ قانون اساسی به وزیر کشور تذکر کتبی دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمود صادقی با انتقاد از تعطیلی فعالیت‌های نمارخانه صالحیه اهل سنت در اسلام‌شهر اعلام کرد: “در جریان نشست علنی امروز مجلس، به‌اتفاق ۱۸ نفر از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۱۲ قانون اساسی به وزیر کشور تذکر کتبی دادیم که به دلیل فرصت اندک و تعداد زیاد تذکرهای کتبی، این تذکر قرائت نشد”.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم همچنین گفت: “متاسفانه اخیراً فعالیت‌های نمازخانه صالحیه متعلق به اهل سنت در شهرستان اسلام‌شهر تعطیل شده و اجازه اقامه نماز عید فطر در این مسجد نیز صادر نشده است”.

عضو هیات‌رئیسه فراکسیون امید در مجلس دهم اضافه کرد: “همچنین اجازه اقامه نماز عید فطر در برخی از مساجد دیگر از جمله مسجد تهرانپارس تا کنون صادر نشده است که به نظر می‌رسد این تضییقات با وحدت شیعه و سنی که همواره مورد تأکید رهبری بوده مغایرت دارد و باتوجه به تحرکات فرقه‌گرایانه در منطقه با امنیت ملی نیز در تضاد و تغایر است”.

صادقی در پایان با بیان این‌که اکثر امضاکنندگان این تذکر کتبی از اعضای فراکسیون امید هستند، یادآور شد: “علی مطهری، محمدجواد فتحی، سید فرید موسوی، مصطفی کواکبیان، علیرضا رحیمی، محمدعلی وکیلی،‌ قاسم میرزایی، عبدالرضا هاشم‌زایی، ابوالفضل سروش، جلیل رحیمی و  سهیلا جلودارزاده از جمله امضاکنندگان این تذکر کتبی هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید