خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ساعت ۱۴:۲۹:۱۶

    خانه  > اعدام  >  محیط‌بان محکوم به قصاص از طناب دار رهایی یافت / تصاویر

محیط‌بان محکوم به قصاص از طناب دار رهایی یافت / تصاویر

خبرگزاری هرانا ـ محیط‌بان محکوم به قصاص با پیگیری مسئولان محلی و استانی خراسان رضوی مورد بخشش قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دی ماه سال ۹۲ بود که  مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان درگز حین گشت و کنترل در پارک ملی تندوره متوجه حضور افرادی در منطقه شدند و درحین درگیری یکی از این افراد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فوت کرد.

عباس داوری محیط بان متهم به قتل که در زمان حادثه کمتر از سه سال سابقه خدمت به صورت پیمانی در پارک ملی تندوره را داشت، پس از اتهام به قتل و گذراندن مدتی در حبس با حکم دادگاه و ختم دادرسی محکوم شده بود و در این مدت رایزنی‌های بسیار برای مصالحه و جلب رضایت خانواده متوفی صورت گرفته بود.

با توجه به این که متوفی ساکن شهرستان قوچان بوده و به همین دلیل پرونده قتل دراین شهرستان و نیز مشهد در حال رسیدگی بود، علاوه بر مشورت با قضات محترم  و با هماهنگی با معاون ثبت قوچان جلسه ای را به منظور اخذ رضایت اولیاء دم در منزل پدری آن مرحوم با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست و مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی، فرماندار قوچان و نیز جمعی از مسئولان محلی برگزار کردند.

در ادامه نیز با پیگیری‌های مستمر و گفتگو با خانواده متوفی موفق به جلب نظر ایشان در خصوص بخشش فرد متهم شده و سرانجام شب گذشته با همراهی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، فرماندار قوچان، جمعی از مسئولان، با اخذ رضایت اولیاء دم محیط بان داوری مورد عفو قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید