خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ ساعت ۱۷:۰۴:۱۷

    خانه  > سایر گروهها  >  تبدیل زندان اوین به پارک: نیاز آماده سازی مکانی برای انتقال زندانیان

تبدیل زندان اوین به پارک: نیاز آماده سازی مکانی برای انتقال زندانیان

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان زندان‌ها گفت که پیش‌نویس تفاهمنامه‌ اولیه تبدیل اوین به پارک را به شهرداری تهران ارسال کردیم. وی همچنین در مورد تکمیل ساخت زندان تهران بزرگ (فشافویه) و پابند-دستبند الکترونیکی برای زندانیان به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر در حاشیه برگزاری همایش سراسری هفته قوه‌ قضائیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر آخرین وضعیت تبدیل زندان اوین به پارک اظهار کرد: “پیش‌نویس تفاهمنامه اولیه آماده شده و دو، سه روز پیش آن را به شهرداری تهران فرستادیم. تعهدات دو طرفه مطرح شده و نیازمند این هستیم تا شهرداری جایی را برای انتقال زندانیان آماده کند و آن را تحویل سازمان زندان‌ها دهد تا در آن صورت ما بتوانیم زندانیان را به آن مکان انتقال دهیم”.

وی با بیان اینکه در استان تهران زندان به آن معنایی که گفته می‌شود وجود ندارد و بیشتر زندان‌ها در استان البرز هستند، تصریح کرد: “از مدت‌ها پیش استاندار البرز اعلام کرد هر استانی باید زندان خودش را داشته باشد و ما نیازمند این هستیم که یکسری از زندان‌ها به استان‌ تهران منتقل شود”.

وی در خصوص زندان استان تهران توضیح داد: “راه‌اندازی این زندان ۴ فاز دارد که هر فاز ۲ هزار نفر جمعیت دارد و در مجموع اگر تمام فازها تکمیل شوند، ۱۰ هزار نفر ظرفیت در زندان تهران بزرگ وجود دارد”.

رییس سازمان زندان ها در جواب سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا این طرح انتقال زندانی ها  برخلاف تفکیک و طبقه بندی زندانی ها است یا خیر؟ پاسخ داد: “در زندان تهران بزرگ تفکیک زندانیان صورت می‌گیرد. محکومان از یکدیگر تفکیک می‌شوند. محکومان باسابقه از بی‌سابقه، محکومان جرایم خشن از محکومین عادی و متهم از محکومین جدا می‌شوند”.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص آخرین وضعیت پابند و دستبند الکترونیکی برای زندانیان گفت: “بومی‌سازی این موضوع در دستور کار است.  در این زمینه تفاهمنامه‌ای را با معاونت قضایی به امضا رساندیم و نمونه‌هایی از آن نیز مورد بررسی قرار گرفته که ایراداتی به آن وارد است، البته باید بگویم زیرساخت‌ها هم مشکل دارند و اپراتورها در این زمینه با ما همراهی نکردند و اینترنت کامل نیست و نقاط کوری در این زمینه وجود دارد. در این زمین نیازمندی‌هایی وجود دارد که باید تصحیح شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید