خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بیش از ۱۲۰ کارگر دو کارخانه اخراج شدند

بیش از ۱۲۰ کارگر دو کارخانه اخراج شدند

خبرگزاری هرانا ـ چهل و پنج کارگر شهرداری مرند و هشتاد کارگر شرکت تولیدی پارس نئوپان شهرستان تنکابن از کار خود اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نصر الـله دریابیگی دبیر خانه کارگر مازنداران با اعلام این خبر گفت:‌ “شرکت تولیدی پارس نئوپان تنکابن ۸۰ نفر از کارگرانش را که قرارداد‌های ۱ تا ۳ ماهه داشتند اخراج کرده است”.

دریابیگی دلیل اخراج این کارگران را مشکلات مالی دانست و افزود: “پایین آمدن تعرفه واردات، پایین بودن نقدینگی، افزایش قیمت مواد اولیه و رکود در بازار موجب شده تا این شرکت ۸۰ نفر از کارگرانش را اخراج کند”.

دربابیگی بابیان اینکه در حال حاضر تنها خط تولید MDF این واحد تولیدی به فعالت خود ادامه می دهد از بابت تامین امنیت شغلی ۶۵۰ کارگر باقیمانده ابراز نگرانی کرد.

دبیر خانه کارگر مازندران در عین حال گفت: “بیش از ۹۰ درصد از کارگران استان مازندران قراردادهای موقت دارند و همین موجب شده که امنیت شغلی آنها به خطر بیافتد”.

چهل و پنج کارگر شهرداری مرند اخراج شدند

به گزارش مهر، ۴۵ کارگر خدمات شهری شهرداری مرند بعد از واگذاری این بخش به پیمانکار جدید از کار اخراج شدند.

این کارگران که توسط بخش خصوصی جذب خدمات شهری شهرداری مرند شده بودند با بیش از چهار سال سابقه کار، از کار اخراج شدند.

یکی از کارگران اخراجی که خواست نامش فاش نشود، گفت: “ما نزدیک به ۴۵ کارگر در نواحی مختلف خدمات شهری مرند درحال فعالیت بودیم که مشمول تعدیل شده واز قرار معلوم تعداد دیگری نیز مشمول این تعدیل خواهند شد”.

وی با بیان اینکه او و دیگر همکاران اخراج شده اش سابقه چندین ساله کار در بخش های مختلف خدمات شهرداری از جمله راننده، نظافت شهر و آرامستان را داشتند، تاکید کرد: “در این رابطه با شهردار مرند دیدارهایی داشته ایم اما گفته شد که این اخراجی ها هیچ ارتباطی به ما ندارد چرا که کارگران با بخش خصوصی  قرارداد داشته و فعالیت کرده اند”.

یکی دیگر از این کارگران در رابطه با اخراج خود و دیگر کارگران گفت: “متاسفانه مطالبات ما چندین ماه هست که پرداخت نشده و حتی سه ماه از سال گذشته و قراردادی با ما منعقد نکرده اند و دراین مدت هم بدون داشتن قرارداد کار کرده ایم، اما حالا با اخراج مواجه شدیم”.

این درحالی است که خدمات شهری مرند چندین سال است که در دست بخش خصوصی بوده و اخراجی هم در این مدت وجود نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید