خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دو تجمع اعتراضی امروز برگزار شد

دو تجمع اعتراضی امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ هفتاد تن از پرسنل شرکت دیزل سنگین ایران در شهرک صنعتی آمل و جمعی از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های وزارت علوم در چارچوب مطالبات خود به تجمع، اعتصاب و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ۷۰ نفر از پرسنل شرکت دیزل سنگین ایران درشهرک صنعتی آمل به علت دریافت نکردن حقوق سه ماه خود اعتصاب کردند.

این تجمع توسط یکی از کارکنان زن این شرکت آغاز شد و این زن در اعتراض به تمدید نشدن قراردادش خودرو خود را جلو درب ورودی شرکت متوقف کرد و سایر کارکنان نیز به همراهی وی پرداختند.

کارکنان این شرکت درحالی دست به اعتراض زدند که سه ماه حقوق آن ها پرداخت نشد و حتی پاداش سال گذشته آنها نیز به تعویق افتاد.

گفتنی است شرکت دسا آمل نخستین شرکت دیزل سنگین ایران و در شهرک صنعتی آمل مشغول به فعالیت است.

جمعی از دانشجویان مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند

به گزارش تسنیم، جمعی از دانشجویان در اعتراض به مصوبه اخیر سازمان نظام پزشکی مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

جمعی از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های وزارت علوم، پیش از ظهر امروز در اعتراض به مصوبه اخیر سازمان نظام پزشکی مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

این دانشجویان معتقدند نامه اخیر سازمان نظام پزشکی به سازمان سنجش پزشکی در آستانه کنکور دکترای تخصصی وزارت بهداشت مبنای علمی نداشته و به‌نوعی باعث محرومیت دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم از حقوق قانونی و بی‌عدالتی آموزشی است.

در نامه اخیر سازمان نظام پزشکی تأکید شده، دانشجویان رشته‌های متعددی که کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد خود را از وزارت علوم و مدرک دکتری را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند، حق دریافت شماره نظام پزشکی و تأسیس آزمایشگاه‌ها و مطب‌های مرتبط با رشته تخصصی خود را نخواهند داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید