خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ساعت ۲۳:۳۷:۰۶

    خانه  > کارگران  >  تعطیلی و بیکاری کارگران دو کارخانه

تعطیلی و بیکاری کارگران دو کارخانه

خبرگزاری هرانا ـ کارگران کارخانه پارس سرام قرچک و کارگران قند کامیاب به علت تعطیلی کارخانه، از کار بیکار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۳۰۰ کارگر کارخانه پارس سرام قرچک اردیبهشت ماه تعدیل شدند.

در اردیبهشت ماه حدود ۳۸۰ نفر از کارگران کارخانه پارس سرام قرچک تعدیل شدند که ۸۰ نفر آنها پس از عقد قرارداد موقت به سر کار بازگشتند.

از قرار معلوم، از سال ۸۹ موج تعدیل ها در این کارخانه آغاز شده است.

سهامداران و مدیران کارخانه کمبود تقاضا در بازار و مشکلات عدیده در صادرات کالا را علت کاهش تولید و تعدیل نیروها عنوان کرده اند.

کارخانه پارس سرام دارای سابقه طولانی در تولید  انواع چینی بهداشتی است و  دارای عملکرد خوبی در حوزه سرامیک و کاشی در ایران است.

کارگران قند کامیاب بستانکار بودند؛ بیکار هم شدند

کارگران کارخانه قند کامیابِ، خمینی شهر که به دنبال توقیف اموال و زمین‌های کارخانه توسط بانک صادرات از روز سه‌شنبه بیکار شده‌اند از حدود یک سال پیش بابت معوقات مزدی طلبکارند.

یکی از این کارگران با اعلام این خبر گفت: “کارخانه به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته شکر مورد نیاز برای راه اندازی را فراهم کند در نهایت روز سه‌شنبه یکی از بانک‌های بستانکار با در دست داشتن احکام توقیف زمین و اموال کارخانه درب کارخانه را به روی ۵۰ کارگر باقی‌مانده بست”.

وی افزود: “ممنوعیت پنج روزه حضور کارگران باقیمانده در محل کارشان در حالی است که اسن کارگران از حدود یک سال پیش معوقات مزدی پرداخت نشده طلبکارند”.

از قرار معلوم حدود ۵۰ کارگر کارخانه قند کامیاب، خمینی شهر هر کدام نزدیک به ۱۰ میلیون تومان معوقات مزدی دارند. همچنین در حدود ۱۱ بازنشسته این کارخانه بابت سنوات پایان خدمت خود هر کدام بیش از ۳۰ میلیون تومان طلب‌کارند.

پیش از این در اسفندماه سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ کارگر قند کامیاب در اعتراض به تعویق حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح امروز مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید