خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ساعت ۲۰:۳۰:۲۲

    خانه  > زنان  >  کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده آغاز به کار کرد

کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده آغاز به کار کرد

خبرگزاری هرانا ـ مشاور امور زنان و خانواده ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور از راه اندازی کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر در این ستاد خبر داد. ارایه برنامه و فعالیت در موضوع زنان و خانواده از وظائف این کمیسیون است. منتقدان طرح های امر به معروف دولت ایران را نقض حریم شخصی شهروندان و مروج خشونت می دانند، عمده این طرح ها زنان را هدف قرار می دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، طهورا نوروزی افزود: “تشکیل این کمیسیون در ستاد امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده به تائید و امضای رئیس این ستاد رسید”.

وی اضافه کرد: “تشکیل کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده در راستای نهادینه سازی قانون امر به معروف و نهی از منکر در طول سال های اخیر و با توجه به ظرفیت حوزه زنان و خانواده در تسهیل اجرای قانون به موجب اجرای بند ۵ ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (موضوع وظایف ستاد)، جزو برنامه های اداره کل امور زنان و خانواده ستاد بود و دبیرخانه این کمیسیون در اداره کل مورد نظر مرکز مستقراست”.

نوروزی اضافه کرد: “نمایندگان امور زنان و خانواده دستگاه هایی از جمله قوه قضائیه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون کار و امور اجتماعی، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان بسیج مستضعفین، سازمان صدا و سیما و ۲ کارشناس متخصص از اعضای این کمیسیون هستند که توسط بالاترین مقام دستگاه به ستاد معرفی می شوند”.

مشاور امور زنان و خانواده ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور گفت: “کمیسیون های استانی این ستاد نیز مرکب از اعضای متناظر در سطح استان به دبیری مشاوران و مسئولان دفاتر امور زنان و خانواده تشکیل می شود”.

نوروزی، ارائه مشاوره در تدوین سیاست ها و اجرای اثربخش برنامه های ستاد، آسیب شناسی اجرای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه زنان و خانواده و ارایه راهکار و نیز پیشنهاد اولویت های معروف و منکر حوزه زنان و خانواده را از وظایف کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده برشمرد.

وی افزود: “همچنین ارایه برنامه های پیشنهادی برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر، بررسی و ارایه نظر درباره برنامه ها و فعالیت های دستگاه ها در موضوع زنان و خانواده، ارایه طرح های تبلیغی با استفاده از ظرفیت فرهنگی و تبلیغی، جلب مشارکت و استفاده از توان تخصصی از دیگر وظائف این کمیسیون است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید