خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵, 17th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ساعت ۰:۳۰:۱۶

    خانه  > کارگران  >  شش کارگر در حوادث کارگری مختلف کشته و زخمی شدند

شش کارگر در حوادث کارگری مختلف کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا ـ در چهار حادثه کارگری مختلف دست کم ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا رسانه های خبری ایلنا و ایرنا در گزارشاتی جداگانه از چهار حادثه کارگری مختلف خبر دادند، طی این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و پنج کارگر دیگر زخمی یا دچار نقص عضو شدند.

کارگری که جان خود را از دست داد

روز پنجشنبه (۲۰ خرداد ماه) ایلنا گزارش داد یکی از کارگران سیکل ترکیبی نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست می‌دهد.

منابع خبری هویت این کارگر حادثه دیده را«عارف نامداری» ۲۶ ساله و متأهل اعلام کردند.

برپایه این اظهارات در زمان حادثه کارگر مورد نظر برای آنچه که شمارش کابل‌های برق نامیده شده است وارد منطقه ناایمن کانال LC 400 ولت می‌شود و بر بر اثر تماس فیزیکی با یکی از کابل‌های دارای آمپر بالا جان خود را از دست می‌دهد.

منابع تاکید دارند به توجه به موقعیت محل حادثه، از نظر مقررات ایمنی کار تمامی افرادی که قصد فعالیت در چنین ناحیه‌ای را دارند، می‌بایست از قبل مجوز تردد و فعالیت را از واحد H.S.E کارگاه دریافت کرده و حتما در حضور اپراتور مربوطه فعالیت خود را تا به انتها انجام دهند.

برپایه این اطلاعات نیروگاه سیکل ترکیبی بهبان که از چهار قسمت تشکیل شده است هم اکنون در مرحله راه‌اندازی قرار دارد.

پای راست کارگر مشهدی در دستگاه اسکرو قطع شد

به گزارش ایلنا، ظهر امروز پای راست یک کارگر جوان در هنگام کار با دستگاه در کارخانه‌ای در مشهد قطع شد.

پای راست کارگر ۳۱ ساله مشهدی در هنگام کار با دستگاه اسکرو در کارخانه تولید آهک روستای قرقی از قسمت زانو قطع شد.

از قرار معلوم پای این کارگر در داخل نوار نقاله دستگاه اسکرو گیر کرد و از قسمت زانو قطع  شد.

آتش‌نشانان پس از عملیات رهاسازی با نظارت تکنسین‌های اورژانس فرد حادثه‌دیده را جهت اعزام به بیمارستان تحویل دادند.

مصدومیت یک کارگر کارخانه رهانه از ناحیه انگشتان دست

به گزارش ایلنا، یک کارگر کارخانه رهانه، تولید کننده شیرآلات روز پنجشنبه حین کار با دستگاه پرس قسمتی از انگشت دست چپ خود را از دست داد.

یک  کارگر  کارخانه رهانه در شهرک صنعتی کاوه واقع در شهرستان ساوه در تماس با ایلنا گفت که حین کار با دستگاه پرس، ناگهان دستگاه روی انگشت دست چپش قرار گرفته و قسمتی از آن را قطع کرده است.

این کارگر کارخانه رهانه افزود: “این اتقاق در ساعت ۱۷:۳۰ به وقوع پیوست و سه ساعت زمان برد تا من را به بیمارستان رسانند و امروز (۲۲ خرداد) تحت عمل جراحی قرار گرفتم”.

آن طور که این کارگر می‌گوید کارفرما تا این لحظه احوال وی را جویا نشده است و همکاران و اطرفیان او وی را به بیمارستان رسانده‌اند.

این کارگر کارخانه رهانه یکی از علل وقوع این حادثه را قدیمی بودن دستگاه پرس کارخانه و فشار کارفرما برای بالا بردن آمار تولید توسط هریک از دستگاه‌های پرس می‌داند. ضمن اینکه کارفرما مدام تاکید می  کند که اگر آمار کاری کارگر پایین باشد از دستمزد وی کم می‌شود.

ریزش آوار در جوانرود کرمانشاه سه مصدوم برجا گذاشت

به گزارش ایرنا، مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه گفت: گودبرداری غیراصولی در شهرستان جوانرود باعث مصدوم شدن سه کارگر شد.

اکبر آزادی روز یکشنبه اظهار کرد: “این حادثه ساعت ۱۲ و ۱۲ دقیقه امروز در کنار کشتارگاه شهر جوانرود و در پی گودبرداری غیراصلی رخ داد”.

وی افزود: “به دنبال وقوع این حادثه سه کارگر که در مجاروت دیوار ریزش کرده مشغول کار بودند زیر آوار گرفتار شدند که با کمک مردم دو نفر آن ها در همان لحظات اولیه بیرون کشیده شدند”.

آزادی خاطرنشان کرد: “با اطلاع به مرکز فوریت های پزشکی و حضور امدادگران این مرکز نفر سوم که جوانی ۳۲ ساله بود پس از مدتی از زیر آوار بیرون کشیده شد”.

مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: “با اقدام همکاران ما عملیات احیا روی این کارگر جوان انجام و خوشبختانه قلب وی شروع به کار کردن کرد”.

وی ادامه داد: “پس از بازگشت این کارگر جوان به زندگی، توسط اورژانس هوایی از بیمارستان حضرت رسول جوانرود به بیمارستان امام علی کرمانشاه برای ادامه درمان انتقال داده شد”.

آزادی گفت: “حال دو مجروح دیگر نیز مساعد و در بیمارستان جوانرود تحت مداوا هستند”.

شهرستان جوانرود با ۷۴ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید