خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ساعت ۱۶:۵۷:۱۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد عبدالهی؛ سیزدهمین روز اعتصاب غذا، نامساعدی حال و نگهداری در سلول انفرادی

محمد عبدالهی؛ سیزدهمین روز اعتصاب غذا، نامساعدی حال و نگهداری در سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – محمد عبدالهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه که در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده از روز نهم خردادماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد از سه شنبه گذشته در سلول انفرادی نگهداری می‌شود. این زندانی سیاسی روز جاری درپی نامساعد بودن حالش به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد عبدالهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه که چندی پیش نسبت به اجرای حکمش نیز هشدار داده شد و در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده از روز نهم خردادماه دست به اعتصاب غذای نامحدود زده، مدت چهار روز است که در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و امروز با وخامت حال به بهداری زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به آقای عبدالهی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا اعلام کرد: “امروز ساعت نه‌ونیم صبح در پی وخامت حال محمد در سیزدهمین روز اعتصاب غذا، وی را به بهداری منتقل کرده‌اند. او تب خیلی بالایی داشته و حال عمومی‌اش اصلا خوب نیست.”

این منبع در ادامه تاکید کرد: “آقای عبدالهی از روز سه‌شنبه گذشته در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.”

منبع مطلع از وضعیت این زندانی سیاسی محکوم به اعدام در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا مسئولین تاکنون به خواسته‌های وی توجهی کرده‌اند یا خیر، تصریح کرد: “مسئولین زندان ارومیه شرط رسیدگی به خواسته هایش را شکستن اعتصاب غذای وی اعلام کرده‌اند ولی آقای عبدالهی گفته است من بی گناهم و تا رسیدن به خواسته‌هایم از اعتصاب غذا دست نمی‌کشم.”

لازم به یاد‌‌آوری است این زندانی سیاسی روز نهم خردادماه همزمان با اعلام اعتصاب غذای نامحدود در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده، نامه سرگشاده‌ای به رئیس قوه قضائیه با رونوشت به آقای احمد شهید گزاشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران نوشته است، او در این نامه خواستار برگزاری یک دادگاه عادلانه برای خود شد. پیش‌تر متن کامل این نامه توسط هرانا منتشر شده است.

محمد عبدالهی ۳۵ ساله، متاهل و شهروند ساکن شهر بوکان به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهر مهاباد محاکمه و به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام وی، پس از تایید در دیوان عالی کشور در فرودین ماه سال ۹۳ به صورت رسمی از سوی دایره اجرای احکام زندان مهاباد به او ابلاغ شد.

شایان ذکر است، مسئولین زندان ارومیه در ادامه تحولات غیرمعمول در روز اول اردیبهشت‌ماه در این زندان، با احضار چهار زندانی از جمله سامان نسیم، محمد عبدالهی و دو زندانی غیرسیاسی دیگر به آنها هشدار دادند با توجه به اتخاذ رویه جدید دستگاه قضایی و سازمان زندان‌ها در ارومیه و با عنایت به قطعیت احکام اعدام آنها مدت زیادی به اجرای احکام اعدام آنها نمانده‌ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید