خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضع زندان‌های کشور نگران‌کننده است

وضع زندان‌های کشور نگران‌کننده است

خبرگزاری هرانا ـ محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، در صحن علنی امروز مجلس نسبت به وضع زندان‌های کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، محمدحسین فرهنگی، نماینده تبریز امروز دوشنبه ۱۷ خرداد در صحن علنی مجلس پس از گزارش عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور درباره آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: “قانون برنامه یک قانون میان‌مدت است که باید بر اساس این قانون بدانیم که چه مسیری را طی و به چه سمت و سویی باید حرکت کنیم و در هر پله از این پنج سال بدانیم که چه موضوعی را باید پیش ببریم”.

وی افزود: “ما در قانون برنامه معمولاً به نکته‌ای توجه نمی‌کنیم که باید در قوانین برنامه به آن توجه شود یعنی برنامه‌محور بودن و ذکر زمان‌بندی و عملیات‌های اجرایی به جای کلی‌گویی و همه کمیسیون‌ها باید در جریان بررسی لایحه برنامه به شئون تدیون و تصویب برنامه پنج‌ساله توجه کنند”.

فرهنگی با اشاره به گزارش وزیر کشور در مورد ‌آسیب‌های اجتماعی، گفت: “وضع زندان‌های کشور نگران‌کننده‌ است و بسیاری از زندانیان بر اساس گزارشی که من از زندان تبریز دریافت کرده‌ام بر اساس صدور قرار مجرمیت در یک مسئله مالی با حکم قاضی در زندان هستند که این ظلم به این افراد است و باید هرچه سریع‌تر در قوانین برنامه برای پیشگیری از این سطح از جرم یش‌بینی‌های لازم صورت گیرد”.

وی در پایان گفت: “نگاه کلی در برنامه‌های پنج‌ساله بی‌حاصل و بدون تأثیر است و باید از کلی‌گویی به سمت جزئی‌گویی و برنامه‌های اجرایی و عملیاتی با زمان‌بندی مدون حرکت کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید