خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  افشین بایمانی در پی عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد

افشین بایمانی در پی عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – افشین بایمانی، زندانی سیاسی زندان رجائی شهر کرج که در حال سپری کردن هفدهمین سال از حبس ابد خود است، ساعتی پیش در پی عارضه قلبی و درد شدید در ناحیه قفسه سینه بصورت اورژانسی به مرکز درمانی خارج از زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی افشین بایمانی که هفدهمین سال حبس خود را می گذراند، ساعتی پیش با احساس درد شدید در ناحیه قفسه سینه و فعالیت نامساعد قلب به تشخیص بهداری زندان بصورت اورژانسی به مرکز درمانی خارج از زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

این زندانی سیاسی که از نارسایی قلبی رنج می برد در تمام طول سالهای طولانی حبس خود از امکان مرخصی استعلاجی و یا اعزام به بیمارستانی در خارج از زندان جهت درمان بیماری قلبی خود محروم بوده است.

دوران طولانی زندان برای افشین بایمانی که متأهل و پدر دو فرزند است علاوه بر مشکلات جسمی نظیر بیماری قلبی و سنگ کلیه ، مسائل عدیده ای را نیز برای خانواده اش ایجاد کرده است.

افشین بایمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» که با سازمان مجاهدین خلق مرتبط بود بازداشت و به اعدام محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید