خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵, 24th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ساعت ۱۲:۰۴:۰۰

    خانه  > کارگران  >  احتمال برکناری مدیرکل کار آذربایجان غربی به دلیل بی‌اطلاعی از اجرای حکم شلاق کارگران

احتمال برکناری مدیرکل کار آذربایجان غربی به دلیل بی‌اطلاعی از اجرای حکم شلاق کارگران

خبرگزاری هرانا ـ درپی به اجرا درآمدن حکم مجازات شلاق برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق‌دره، آذربایجان غربی و بی‌اطلاعی اداره کار استان از این مسئله، اخباری مبنی بر تغییر مدیرکل کنونی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان شنیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب گفت: “به احتمال بسیار زیاد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی که از تاریخ ۲۰ آذرماه سال ۹۳ مشغول فعالیت است در روزهای آینده از سمت خود برکنار خواهد شد”.

برپایه گفته‌های این مقام مطلع دلیل این جابجایی بی‌اطلاعی مدیرکل کنونی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از به اجرا درآمد حکم مجازات تعزیری است که به تازگی در مورد ۱۷ نفر از کارگران معدن طلای آق‌دره به اجرا درآمده بود.

برپایه‌ این اطلاعات صرف‌نظر از این جابه‌جایی قریب‌الوقوع، در رابطه با مسئله کارگران معدن طلای آق دره نیز اقدامات دیگری هم اکنون از سوی مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دست انجام است.

پیش از این براساس خبری که منتشر شده بود، اعلام شد که مجازات شلاق و پرداخت جریمه نقدی‌ای که براساس رای قطعی دادگستری استان آذربایجان غربی برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره صادر شده بود؛ به اجرا درآمده است.

تمامی متهمان این پرونده از کارگران فصلی معدن طلای آق دره بودند که براساس اخبار قبلی خواستار تمدید قرارداد‌های خاتمه یافته شده خود می‌شوند اما در نهایت مخالفت کارفرما با این در خواست باعث شد تا در مقابل این واحد معدنی تجمع صنفی برپا کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید