خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراض شهروندان ممسنی؛ معذرت خواهی صدا و سیما از شهروندان لر / ویدیو

اعتراض شهروندان ممسنی؛ معذرت خواهی صدا و سیما از شهروندان لر / ویدیو

خبرگزاری هرانا ـ در پی اظهارات یک شرکت کننده در برنامه “خوشا شیراز” در تلویزیون استانی فارس، جمعی از شهروندان ممسنی با توهین آمیز دانستن آن دست به تظاهرات زدند. معاون سیمای فارس گفت جلیلوند و مدیر کل صدا و سیمای فارس پس از اشتباهی که در برنامه خوشا شیراز شد از قوم لر معذرت خواهی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد حسن نبوی زاده با اشاره به اینکه جلیلوند در برنامه خوشا شیراز اشتباهی نام یک قومیت را برد تاکید کرد: “میهمان برنامه خوشا شیراز در بیان یک خاطره از قوم لر صحبت کرد اما این خاطره بدون منظور بوده و سریعا معذرت خواهی کرد”.

معاون سیمای مرکز فارس تاکید کرد: “در بین دو بخش این برنامه مدیر کل صدا و سیما نیز در برنامه حاضر شد و معذرت خواهی کرد”.

نبوی زاده  ادامه داد: “مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس پس از پایان برنامه نیز با مسئولین شهرستان ممسنی تماس گفته و پس از معذرت خواهی اشتباه انجام شده را بیان کرد که حتی امام جمعه نیز در خطبه های نماز جمعه موضوع معذرت خواهی را مطرح کردند”.

معاون سیمای فارس تاکید کرد: “قبل از شروع این برنامه به میهمانان تذکرات لازم در خصوص استفاده از کلمات داده می شود اما متاسفانه در برخی از مواقع این مشکلات نیز ایجاد می شود”.

لازم به ذکر است در این برنامه، جلیلوند بعنوان مهمان برنامه در زمان مثال زدن از دزدی و گردنه گیری در ایام قدیم از قوم بختیاری و اهالی ممسنی و قبایل بویراحمدی ذکر نام کرده بود.

ویدیوی ذیل برگرفته از شبکه های اجتماعی اعتراضات شهروندان ممسنی را نشان میدهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید