خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ ساعت ۱۱:۱۹:۳۵

    خانه  > کارگران  >  صدو بیست کارگر صنعت کاشی بیکار شدند

صدو بیست کارگر صنعت کاشی بیکار شدند

خبرگزاری هرانا ـ پنجم خرداد ماه کارخانه کاشی جم بروجرد تعطیل و ۱۲۰ کارگر این کارخانه بیکار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در ادامه رکود صنعت کاشی و تعطیلی واحدهای تولیدی این صنعت، روز گذشته، ۱۲۰ کارگر کارخانه کاشی جم بروجرد لغو قرارداد و این کارخانه به صورت کامل تعطیل شد.

از قرار معلوم، این کارگران قرار است برای دریافت بیمه بیکاری به تامین اجتماعی شهرستان بروجرد معرفی شوند.

در همین رابطه، کامران فرشید رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در گفتگو با یک رسانه محلی گفت: “اداره صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به دنبال کردن دریافت تسهیلات برای رفع مشکلات این واحد ، برگزاری جلسات در کنار سایر مسولان برای رفع مشکلات کارخانه کاشی جم اقدام کند”.

وی اضافه کرد: “اداره کار علیرغم اینکه باید به دنبال حق و حقوق کارگران باشد باید به دنبال حل کردن مسائل و مشکلات کارفرما هم بوده که نیاز است اداره صنعت برای رفع مشکلات صنایع شهرستان وارد عمل شود”.

به گفته وی پیگیری حل مشکلات دریافت تسهیلات، حمل و نقل، رایزنی با ادارات آب و برق و گاز انجام شده  که نیاز است این اداره وارد عمل شود و برای حفظ اشتغال برنامه هایی اجرا شود.

 فرشید اظهار داشت: “بعد از تعدیل نیرو در واحدهای صنعتی ، تامین اجتماعی هم باید نسبت به تامین اعتبار برای پرداخت بیمه بیکاری کارگران اقدام کند”.

وی بیان کرد: “با توجه به مشکل بازار فروش واحدهای صنعتی، اداره صنعت باید به دنبال بازار فروش و صادرات هم باشد تا بخشی از مشکلات واحدهای صنعتی مرتفع شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید