خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک زن و سه مرد محکوم به اعدام

بخشش یک زن و سه مرد محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا ـ یک زن و سه مرد که طی پرونده های جداگانه ای به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، در اولین مورد نجات متهم، دادگستری استان البرز از آزادی زندانی زن محکوم به قصاص با تلاش اعضای شورای این استان خبر داد.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز در تشریح این خبر گفت: “متهم قتل عمد بانویی است که به حکم دادگاه، به قصاص محکوم شده بوده و مدت ۱۵ سال در انتظار قصاص و تحمل کیفر بود ولی با تلاش و پیگیری های مجدانه اعضای شورای مستقر در زندان فردیس زمینه های آزادی وی فراهم شد”.

وی افزود: “این اتفاق مبارک در شرایطی رقم خورد که اولیای دم مقتول ساکن استان خوزستان بودند و با برگزاری  چندین جلسه در طول یکسال گذشته، سرانجام با تلاش اعضای شورا، این فعالیت ها مثمرثمر واقع شد و اولیای دم که اصرار بر اجرای مجازات قصاص داشتند از حق قصاص صرف نظر کردند”.

وی درباره جزئیات این پرونده اظهار داشت: “همچنین پیش از این فرزند متهم که به عنوان معاونت درجرم، محکوم به حبس ابد شده و به دلیل عدم توانایی در پرداخت جرای نقدی برای مدت ۱۵ سال در حبس به سر می برد با کمک خیرین از زندان آزاد شد”.

آزادی محکوم به قصاص با همت خیران در کرج

به گزارش ایرنا، رئیس اداره مددکاری زندان قزلحصار کرج گفت: “زندانی محکوم به قصاص در ندامتگاه قزلحصار کرج به همت خیران آزاد شد”.

خیرالله باقی پور افزود: “این مددجو درسال ۹۰ متهم به قتل شد و حکم قصاص آن توسط شعبه ۶ اجرای احکام دادگاه عمومی و انقلاب کرج صادرشده بود”.

وی اضافه کرد: “واحد مددکاری این ندامتگاه با مشارکت ۲ خیر توانستند با رضایت شاکی این متهم را آزاد کنند”.

وی خاطرنشان کرد: “سال گذشته نیز هفت مددجو توسط اداره مددکاری و مشارکت خیران آزاد شدند”.

رئیس حوزه قضائی بخش نازلو از رضایت اولیای دم در پرونده قتل عمد در این بخش خبر داد

به گزارش دادگستری استان آذربایجان، با میانجی گری ریاست شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ نازلو و اعضای شعبه سوم شورای حل اختلاف نوشین شهر پرونده  قتل عمد منجر به رضایت اولیای دم گردید.

رئیس حوزه قضائی بخش نازلو آقای حاتمی اظهار داشت: “در تاریخ ۹۵/۱/۲۵ یک مورد قتل عمد در روستای حصار بهرام خان رخ داد که پرونده به شعبه ۱۰۲دادگاه کیفری۲ نازلو ارجاع و پس از رسیدگی و انجام تحقیقات لازم و اقرار صریح قاتل نسبت به قتل سرانجام در مورخه ۹۵/۱/۲۶ قرار بازداشت موقت برای متهم صادرگردید”.

آقای حاتمی افزود: “در راستای مصالحه طرفین درتاریخ ۹۵/۲/۱۰ پرونده جهت صلح و سازش و اخذ رضایت از اولیای دم به شعبه سوم شورای حل اختلاف نوشین شهر ارجاع و در نتیجه با تلاش و مساعی اعضای شعبه سوم شورای حل اختلاف نوشین شهر و با دعوت از اولیای دم مقتول مقدمات انجام مذاکرات سازشی جهت برقراری صلح و سازش و گذشت اولیای دم صورت پذیرفت”.

رئیس حوزه قضائی بخش نازلو در پایان سخنان خود گفت: “این پرونده در مدت زمان کمتر از۲۰ روز در تاریخ ۲۹/۲/۹۵ رضایت قطعی و بی قید و شرط اولیای دم نسبت به متهم به قتل را جلب نمود و با عفو و گذشت از سوی اولیای دم ، قاتل از طناب دار رهایی یافت”.

خیر سقزی با پرداخت دیه غیرعمد یکی از مددجویان جوان، وی را به آغوش گرم خانواده بازگرداند

به گزارش اداره کل زندانهای کردستان، یکی از خیرین شهرستان سقز که خواست نافش فاش نشود با تقبل پرداخت بدهکاری مالی یکی از مددجویان زندان این شهرستان وی را به آغوش گرم خانواده بازگرداند.

عبدیان رئیس زندان سقز ضمن اعلام این خبر گفت: “این مددجو که به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه غیرعمد به مدت ۴ ماه بود که در زندان به سر می برد، سرانجام یکی از خیرین شهر با پرداخت مبلغ دیه وی ، او را از زندان آزاد و اجر و پاداش بزرگی را نزد خداوند متعال برای خود به ثبت رساند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید