خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ساعت ۲۲:۱۸:۱۶

    خانه  > سایر گروهها  >  شناسایی۱۰ هزار کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی در اصفهان

شناسایی۱۰ هزار کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی در اصفهان

خبرگزاری هرانا ـ معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت که ۱۰ هزار و ۳۷۷ کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی در استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محسن جعفرپور با اشاره به اینکه قطار رسیدن به یک جامعه ایده آل که افراد در آن صاحب حرمت باشند این است که کمبودهای آن برطرف شود، اظهار کرد: “۲۶ درصد مدارس استان از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۴ توسط خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است”.

وی افزود: “در سال گذشته ۵۹ پروژه در قالب ۳۶۹ باب کلاس درس با زیربنای ۵۴ هزار و ۷۰۶ مترمربع توسط خیرین و یا با مشارکت آن‌ها احداث و به آموزش و پرورش تحویل داده شده است”.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان ادامه داد: “بر اساس اطلاعات موجود در کل استان اصفهان تعداد یک هزار و ۳۳ ساختمان با یک هزار ۵۵۳ آموزشگاه و چهار هزار و ۱۰۰ کلاس درس به عنوان مدارس تخریبی استان و تعداد یک هزار و ۹۳۲ ساختمان با دو هزار و ۷۰۰ آموزشگاه و ۱۰ هزار و ۳۷۷ کلاس درس به عنوان مدارس نیازمند مقاوم سازی شناسایی شده است”.

جعفرپور خاطر نشان کرد: “آموزش و پرورش استان ۳۱۵ آموزشگاه با ۷۰۰ باب اتاق درس با جمعیت دانش‌آموزی بالغ بر ۱۶ هزار نفر به صورت اجاره‌ای در اختیار دارد که نزدیک به ۸۰ درصد این فضاها در شهرها قرار دارند و برای تعدادی از آن‌ها حکم تخلیه صادر شده است”.

وی با بیان اینکه همکاری خیرین مدرسه‌ساز با اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ۲۰ الی ۳۰ درصد نسبت به سال افزایش یافته است، گفت: “خیرین به چند دسته خیر مدرسه‌ساز، خیرانی که به تجهیز مدارس کمک می‌کنند و یا در تعمیرات مدارس حضور دارند، تقسیم می‌شوند”.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان ادامه داد: “۸۵ درصد از تعهدات خیرین در سال گذشته تحقق یافته است. مهر سال گذشته ۵۹ مدرسه مردمی از محل اعتبارات مردمی با مشارکت‌ها آن‌ها تحویل آموزش و پرورش داده شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید