خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ساعت ۱۶:۱۰:۲۵

    خانه  > کارگران  >  چادر زدن کارگران یک کارخانه برای دریافت طلب

چادر زدن کارگران یک کارخانه برای دریافت طلب

خبرگزاری هرانا ـ کارگران شرکت کارخانجات مخابرات راه دور ایران ITI برای دریافت مطالبات خود جلوی این کارخانه چادر زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبر جنوب، کارخانه مخابرات راه دور ایران چندسالی است به تعطیلی کشیده شده است، این کارخانه که از کارخانجات دولتی کشور بود برای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و در راستای خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد اما بنا به دلایل مختلف از سال ۸۴ و ۸۵ به بحران کشیده شد و در نهایت تعطیل گردید.

این کارخانه که اجرای طرح هوشمند سوخت و تولید تجهیزات هوشمندسازی سوخت را در کارنامه خود دارد،سالها تولید پیشرفته ترین تجهیزات مخابراتی کشور را برعهده داشت اما بحران یک دهه پیش هنوز دامن این کارخانه را رها نکرده و ماشین آلات صنعتی کارخانه در تعطیلی کامل به سر می برند.

از سال ۸۵ که به تدریج تعطیلی کارخانه کلید خورد پرداخت حقوق، سنوات و پاداش پایان خدمت پرسنل نیز به کندی صورت گرفت و در نهایت با بدهی ۳۰ میلیارد تومانی کارخانه به کارگران ITI به تاریخ پیوست.

در سال های اخیر دوندگی ۱۲۲۶ نفر کارگر کارخانه برای دریافت ۳۰ میلیارد تومان طلب خود به جایی نرسیده و تجمع های کارگری مثمر ثمر نبوده است.

از روز گذشته تعدادی از کارگران کارخانه برای پیگیری مطالبات خود دست به یک اقدام جدید زدند، آن ها زندگی خود را به جلوی کارخانه کشاندند و با برپایی چادرهای مسافرتی جلوی این کارخانه قصد پیگیری برای رسیدن به حق و حقوق خود را دارند.

این کارگران معتقدند ۳۰ میلیارد تومان بدهی آن ها که به ازای هر کارگر بین ۵ میلیون تا ۷۰ میلیون تومان است، ارزش واقعی خود را بعد از این همه سال از دست داده و اگر بنابر پرداخت باشد باید همچون بدهی بانکی به نرخ روز محاسبه و خسارت تأدیه و تأخیر در پرداخت آن نیز محاسبه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید