خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ساعت ۲۱:۴۶:۲۸

    خانه  > کارگران  >  معطلی کارگران اخراجی کاشی خزر برای دریافت طب مزدی

معطلی کارگران اخراجی کاشی خزر برای دریافت طب مزدی

خبرگزاری هرانا ـ با گذشت بیش از ۴ ماه از توقف فعالیت کارخانه کاشی خزر، در استان گیلان، هنوز برای پرداخت معوقات مزدی و مقرری بیمه بیکاری حدود ۴۰۰کارگر این واحد معدنی اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران این واحد صنعتی در تماسی گفتند: “تعطیلی محل کار آنها بهمن ماه سال گذشته (۹۴) و در زمانی اتفاق افتاد که کارفرما به دلیل مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی، فعالیت خود را در  دو خط تولید کاشی کف و دیوار متوقف کرد و از آن زمان تاکنون حدود ۴۰۰ کارگر بدون دریافت معوقات مزدی بیکار شده‌اند”.

آنها می‌گویند: “که علاوه بر  چندین ماه مزد معوقه، کارفرما هنوز همه مزایای مربوط به سنوات وعیدی وپاداش سالهای ۹۳ و ۹۴ را به کارگران مشمول پرداخت نکرده است”.

به گفته این کارگران روند تعدیل کاشی خزر نخستین بار از تیر ماه سال گذشته با اخراج ۷۵ نفر از مجموع ۵۰۰ کارگر این واحد تولیدی آغاز شد.

آنها در ادامه در مورد سرنوشت خود و دیگر همکاران تعدیل شده گفتند: “هنوز فرصت دریافت مقرری بیمه بیکاری برای مجموع کارگران اخراجی کارخانه کاشی خزر در اداره کار شهرستان رشت فراهم نشده و همین مسئله آنها را در موقعیت سخت بدی مالی  قرار داده است”.

طبق اظهارات این کارگر پس از توقف فعالیت کارخانه و بیکار شدن کارگران کاشی خزر، مسئولان وعده پی گیری بازگشت بکار وپرداخت مطالبات کارگران را دادند اما تا کنون اتفاقی رخ نداده و کارگران همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید