خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بخشش یک محکوم به اعدام در تهران؛ زندان و دوسال کار اجباری در خانه سالمندان

بخشش یک محکوم به اعدام در تهران؛ زندان و دوسال کار اجباری در خانه سالمندان

خبرگزاری هرانا ـ پسری که قبل از انتقال به کمپ ترک اعتیاد مسئول کمپ را کشته بود، با پذیرفتن شرط ترک همیشگی مواد مخدر که از سوی مادر مقتول مطرح شده بود، از قصاص رهایی یافت و دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. هیات قضایی متهم را به زندان و دوسال کار اجباری در خانه سالمندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یازدهم شهریور ۹۴ به ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض خبر رسید پسر معتادی در خانه پدری اش در بلوار همیلای پونک یکی از مسئولان کمپ ترک اعتیاد را که برای انتقال وی به کمپ آمده بود کشته و یک نفر دیگر را زخمی کرده است.

ردیابی متهم آغاز شده بود که سعید صبح پانزدهم شهریور ماه به اداره آگاهی رفت و تسلیم قانون شد و به قتل فرهاد ۳۰ ساله و زخمی کردن برادرش اعتراف کرد.

در حالی که برای سعید کیفرخواست صادر شده بود مادر قربانی با  حضور در دادسرای امور جنایی و با اعلام یک شرط گفت که حاضر به گذشت از خونخواهی است. زن سالخورده گفت در صورتی که سعید برای همیشه مواد مخدر را ترک کند حاضر به گذشت است.

سعید با پذیرفتن این شرط مواد مخدر را ترک و رضایت مادر قربانی را جلب کرد، تا اینکه دیروز از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور دو قاضی مستشار تشکیل شد ابتدا نمیانده دادستان کیفرخواست را خواند.

سپس سعید پشت تریبون دفاع ایستاد و گفت: ۱۶ساله بودم به دام اعتیاد افتادم.

شب پیش از قتل تحت تاثیر مصرف شیشه دچار بی خوابی شده بودم. تا صبح با ماشین در خیابان ها پرسه می زدم تا اینکه به خانه برگشتم. تازه خوابم برده بود که متوجه شدم سه مرد قوی هیکل وارد خانه شده اند. من از ترسم به آشپزخانه رفتم اما آنها به سمتم آمدند و می خواستند مرا با خود به کمپ ببرند. حال طبیعی نداشتم که چاقوی آشپزخانه را برداشتم و به دست یکی از آنها زدم تا فرار کنم اما همان موقع فرهاد به سمتم آمد و من چند ضربه چاقو به دستش زدم.

وی افزود: “خیلی ترسیده بودم وبه خانه یکی از دوستانم در اسلامشهر رفتم و آنجا پنهان شدم اما چند روز بعد تسلیم پلیس شدم”.

سعید در حالی که سرش ر ا پایین انداخته بود، گفت: “از زندگی خسته  شده و برای مرگ آماده بودم که مادر فرهاد شرط ترک همیشگی اعتیاد را مطرح کرد. من هم مواد مخدر را ترک کردم و با سپردن  وثیقه آزاد شدم. قبل از این ماجرا با دختر جوانی آشنا شده و به او علاقه مند شده بودم که شب عید به خواستگاری اش رفتم و با او ازدواج کردم”.

مادر قربانی جنایت نیز گفت: “سه پسرم از دوره نوجوانی به دام اعتیاد افتاده بودند اما به کمپ رفتند و مواد را کنار گذاشتند. آنها در همان کمپ مشغول به کار شده بودند که این ماجرا رخ داد. چون درد دل مادر سعید را به خوبی می فهمیدم تصمیم گرفتم تا با شرط ترک مواد مخدر باعث شود این پسر هم مواد را کنار بگذارد و به زندگی برگردد”.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و سعید را به یکسال زندان و دوسال کار اجباری در یک خانه سالمندان با شست و شوی سه سالمند در هفته محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید