خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ساعت ۱۵:۴۹:۰۸

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به اعدام در تهران

بخشش یک محکوم به اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی متهم به “قتل” با گذشت و بخشش اولیای دم، پس ار ۱۶ سال، از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، مرد میانسال که به اتهام قتل دوستش به قصاص محکوم شده بود پس از ۱۶ سال با رضایت خانواده مقتول از کابوس مرگ رهایی یافت. این حادثه در یک ساختمان قدیمی واقع در منطقه فلاح تهران رخ داد.

همسایه‌ها که از بوی تعفن شدید به ستوه آمده بودند موضوع را به پلیس خبر دادند وکارآگاهان با شروع تحقیقات دریافتند که جسد مردی در خانه مخفی شده است.

چند روز بعد قاتل شناسایی شد و لب به اعتراف گشود.متهم در شعبه ۱۶۰۸ دادگاه جنایی تهران گفت: “به دوستم ۱۰ میلیون تومان پول دادم تا وسایل خانه برایم بخرد اما او پول‌ها را بالا کشید من هم به سراغش رفتم و اورا کشتم”.

پس از محاکمه، وی از سوی قاضی دادگاه به اعدام محکوم شده بود تا اینکه صبح شنبه خانواده مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی تهران او را بخشیدند. مرد اعدامی که از شنیدن خبر عفو خود شوک زده شده بود، گفت: “هر شب کابوس مرگ می‌دیدم رؤیاهای زندگی‌ام به سیاهی رسیده بود. هر روز که می‌گذشت یک قدم خودم را به چوبه دار نزدیک‌تر می‌دیدم.۱۶ سال زندگی در زندان برایم ۱۰۰ سال گذشت. همیشه سردی طناب دار را برگردنم احساس می‌کردم”.

آرامش از زندگیم رخت بربسته بود. همیشه از خداوند می‌خواستم تا هرچه سریع‌تر نجاتم دهد تا اینکه یک روز قبل از نیمه شعبان معجزه‌ای رخ داد و شنیدم که خانواده مقتول با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران از قصاص من گذشت کرده‌اند. نمی‌دانم چگونه از این همه بزرگی و بخشندگی آنها قدردانی کنم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید