خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ساعت ۲۲:۴۹:۱۵

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  احضار و بازداشت علی مطرودی جهت اجرای حکم حبس

احضار و بازداشت علی مطرودی جهت اجرای حکم حبس

خبرگزاری هرانا – علی مطرودی شاعر عرب اهل اهواز پس از مراجعه به دادسرای انقلاب فلاحیه (شادگان) بازداشت و جهت اجرای حکم یک‌سال حبس روانه زندان شیبان اهواز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، على مطرودى، فرزند هاشم، ۴۰ ساله، متاهل وداراى ۳ فرزند، اهل شادگان شهر اهواز در روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱ صبح پس از احضار و جلب از سوی دادسرای انقلاب شادگان جهت تحمل یکسال حبس تعزیری که پیش تر محکوم شده بود به زندان شیبان شهر اهواز منتقل شد.

على مطرودى در دی‌ماه سال ١٣٩٢ به‌ همراه چند شاعر و فعال فرهنگی در مراسم بزرگداشت شاعر عرب «ملا فاضل سکرانی» با سرودن «اشعاری» و «یزله‌هاى ( پایکوبى) عربى» در حضور استاندار ومسئولان حکومتى، منجر به نارضایتى بعضى ازمقامات امنیتی شده بودند.

این شهروند عرب پس از مراجعه به منزل خود به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام»، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و پس از٢٠روز نگهداری در اداره اطلاعات باقید قرار وثیقه (سند منزل) آزاد شد.

آقای مطرودى، پس از آزادی براى دور شدن از فشارهاى اداره اطلاعات و همچنین جهت امرار معاش خانواده اش به استان یزد رفت و در این مدت در این شهر زندگی می‌کرد.

هفته گذشته ابلاغیه ای ازسوی دادسرای انقلاب مبنى بر تهدید به ضبط وثیقه ومصادره منزل او در صورت عدم حضور جهت اجرای محکومیت یک سال حبس به خانواده‌اش ابلاغ گشت که روز چهارشنبه ۲۹ ماه‌ گذشته، با مراجعه به داداسرای انقلاب فلاحیه (شادگان)، بازداشت و به زندان شیبان (مجتمع حرفه آموزى اهواز) منتقل شد.

شایان ذکر است این هنرمند در هیچکدام از مراحل دادرسی حضور نداشته و رای او به صورت غیابی صادر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید