خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ساعت ۱۷:۳۴:۳۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حکم تبرئه محمد نجفی در یکی از سه پرونده در حال بررسی /سند

حکم تبرئه محمد نجفی در یکی از سه پرونده در حال بررسی /سند

خبرگزاری هرانا – روز گذشته حکم تبرئه محمد نجفی وکیل دادگستری و فعال در زمینه حقوق بشر از اتهام «هفت تخلف انتظامی» در شعبه‌ی سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی صادر شد. این یکی از سه پرونده‌ای بود که این وکیل دادگستری بر اساس آنان تحت پیگرد قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۳۱ ادیبهشت‌ماه سال جاری شعبه‌ی سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی حکم تبرئه محمد نجفی وکیل دادگستری از اتهامات مطروحه را صادر و به وی ابلاغ کرد.

این وکیل فعال در زمینه حقوق بشر در این‌باره نوشت: “با کوشش وکلای ارجمندم سرکار خانم نسرین ستوده و آقایان آرش کیخسروی و پیام درفشان حکم برائت اینجانب توسط شعبه ی سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی صادر شد. البته این رای قطعی نیست و تا ده روز قابل اعتراض است.”

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، جلسه دادگاه محمد نجفی وکیل دادگستری با موضوع بررسی «هفت تخلف انتظامی» توسط دو قاضی آقایان شیرازی و قمشلویی در شعبه سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر در اراک با حضور وکلای وی خانم نسرین ستوده، خانم نجما رحمانی و آقایان آرش کیخسروی و پیام درفشان، روز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۹۵ برگزار شد.

شایان ذکر است، دادستان انتظامی کانون وکلای استان مرکزی (اراک)، با استناد به شکایت یک شهروند مجهول الهویه، آقای محمد نجفی را با مجموعه‌ای از اتهامات سیاسی مورد پیگرد قرار داده است.

“شرکت در تحصن غیرقانونی نسرین ستوده”، “هواداری از نسرین ستوده و نوریزاد”، “وبلاگ نویسی و نوشتن مطالب انتقادی در فیسبوک” بخشی از موضوعاتی است که به عنوان اتهامات آقای نجفی در این پرونده مطرح شده‌ است.

نسرین ستوده، یکی از وکلای آقای نجفی در این رابطه به گزارشگر هرانا گفته بود دادگاه انتظامی وکلا نمی تواند یک وکیل را رأسا با اتهامات سیاسی و امنیتی محاکمه کند و فقط در صورتی می تواند به چنین موضوعاتی وارد شود که قبلا دادگاه صالحی درباره چنین اتهاماتی رأی صادر کرده و وکیل را محکوم کرده باشد.

گفتنی است شاکی اولیه با عنوان “امضاء محفوظ” خود را “فردی از آحاد جامعه” معرفی کرده و مدعی شده است که محمد نجفی با اقدامات “دشمن‌شادکن” زمینه انحراف جوانان را فراهم می کند.

آقای نجفی در دو پرونده دیگر در شعبه ی ۱۰۲ دادگاه کیفری۲ شازند به اتهام «تشویش اذهان عمومی از طریق نوشتن شعر و نثر انتقادی در وبلاگ و فیس بوک» و همچنین در خصوص اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب طی «سخنرانی پیش از عید در مسجد شازند» در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شازند تحت پیگرد و با دو وثیقه جداگانه آزاد است.

شهرستان شازند یکی از شهرستانهای استان مرکزی است. مرکز این شهرستان، شهر شازند است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید