خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 22nd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ساعت ۱:۲۶:۱۱

    خانه  > کارگران, گزارش تصویری  >  اعتصاب صدها کارگر بازارچه مرز مهران / گزارش تصویری

اعتصاب صدها کارگر بازارچه مرز مهران / گزارش تصویری

خبرگزاری هرانا ـ صدها کارگر مهرانی، به دلیل اعتراض به شرکت پیمانکاری مسقر در گمرگ مهران، روز چهارشنبه دست از کار کشیده و اعتصاب کردند. کارگران معترض هستند که در بخشنامه جدید شرکت پیمانکاری مستقر در گمرک مهران کسر ۳۰ درصد از درآمد آنان به نفع شرکت در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آوای مهران، صدها کارگر در گمرگ مهران از صبح امروز چهارشنبه دست از کار کشیدند و تاکنون تلاش مقامات برای بازگرداندن کارگران به سر کار تا کنون بی نتیجه بوده است.

کارگران معترض در بخشنامه جدید شرکت پیمانکاری مستقر در گمرک مهران مبنی بر کسر ۳۰ درصد از درآمد حق کارگری توسط این شرکت را علت اعتصاب خود اعلام کردند.

یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود گفته است: “متاسفانه با وضع این قانون جدید ضمن اینکه ۳۰ درصد از حق تخلیه بار خود شرکت پیمانکاری خواهد برد بلکه باید تا چندین روز منتظر دریافت مطالبه خود باشیم”.

این کارگر افزود: “با این رویه جدید شرکت پیمانکاری درآمد کارگرانی که از صبح تا عصر در زیر آفتاب و گرمای سوزان مهران فعالیت می کنند بسیار ناجیز خواهد بود”.

وی خاطر نشان کرد: “شرکت پیمانکاری اگر قصد ساماندهی کارگران را دارد امکانات رفاهی مانند آب سرد کن، سایه بان و سرویس های بهداشتی را برای کارگران فراهم کند”.

تعدادی از تحار در گمرک مهران نیز با اعتراض به قانون جدید شرکت پیمانکاری در گفتگو با خبرنگار ما گفتند: “هر چقدر این رویه عدم تخلیه بار ادامه بیابد ضرور زیان بیشتری متحمل خواهیم شد”.

آنان در مورد بخشنامه جدید شرکت پیمانکاری گارگری نیز گفتند: “با اجرای بخشنامه کارگرانی که سالها با ما کار کردند و با شیوه تخلیه بار آشنا شدند از دست خواهیم داد و متحمل ضرر و زیان خواهیم شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید