خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ساعت ۱۴:۲۲:۱۶

    خانه  > کارگران  >  کارگران لنت تلدا خاوران معوقات مزدی دارند

کارگران لنت تلدا خاوران معوقات مزدی دارند

خبرگزاری هرانا ـ کارگران کارخانه لنت تلدا خاوران در قزوین، از معوقات مزدی حدود ۳۰ نفر از همکاران خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع خبری در قزوین اعلام کردند با وجود تغییرات مدیریتی در کارخانه «لنت تلدا خاوران»، معوقات مزدی حدود۳۰کارگر این کارخانه هنوز پرداخت نشده است.

این کارگران می گویند با بهبودی که دروضعیت تولید کارخانه بوجود آمده این ۳۰ کارگر انتظار داشتند، کارفرمای جدیدمطالبات معوقه مزدی آنان را که مربوط به سالهای گذشته است را پرداخت می‌کرد.

یکی ازکارگران لنت تلدا خاوران درباره جزئیات مطالبات معوقه خود گفت: “تا آذر ماه سال گذشته حدود ۷۰ کارگر این کارخانه با دارا بودن حدود ۱۴ ماه دستمزد وبیمه معوقه کار می‌کردند اما با ورود سرمایه گذار جدید بخش زیادی از مشکلات مالی این کارخانه وکارگرانش مرتفع شد”.

او با بیان اینکه در حال حاضر دستمزد کارگران در موعد مقرر پرداخت می‌شود افزود: “آنچه باقی مانده حدود ۱۴ ماه از مطالبات معوقه سالهای ۹۳ و ۹۴ حدود ۳۰ نفر از کارگران است که هنوز پرداخت نشده است”.

به نقل از این کارگرگفته می‌شود که جدا از مزد معوقه، بیش از ۱۵ ماه حق بیمه آن‌ها به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته وی میزان بدهی این واحد تولید کننده به تامین اجتماعی حدود ۵۸۰ میلیون تومان است و طی ماههای اخیر دفترچه‌های بیمه درمانی کارگران با مساعت اداره تامین اجتماعی تمدید شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید