خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ساعت ۱۲:۲۸:۰۸

    خانه  > زنان  >  بیمه زنان نابارور در وزارت بهداشت در دست پیگیری است

بیمه زنان نابارور در وزارت بهداشت در دست پیگیری است

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از پیگیری بیمه زنان نابارور در وزارت بهداشت خبر داد و بیان کرد که این موضوعی است که مربوط به حوزه وزارت بهداشت بوده و از طریق این وزارتخانه نیز در دست پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، شهیندخت مولاوردی با اشاره به تامین امنیت زنان در برابر خشونت اظهار داشت: “لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را در چارچوب برنامه‌های خود قرار داده‌ایم، همچنین سند امنیت زنان و کودکان از برنامه‌های اجرایی تدوین شده در برنامه ششم است”.

وی افزود: “خشونت یک پدیده تک عاملی نیست و در واقع عوامل متعددی منجر به شکل‌گیری آن می‌شوند که متناسب با این عوامل باید برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای انجام شود”.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: “با قرار دادن لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در چارچوب برنامه‌های خود به‌دنبال به نتیجه رساندن این لایحه جامع هستیم و تدابیری را برای آن اندیشیده‌ایم”.

مولاوردی عنوان کرد: “به همین منظور می‌توان به تدابیر قانونی، فرهنگ بازدارنده، حفاظتی و حمایتی اشاره کرد که با هدف کاهش خشونت علیه زنان دنبال می‌شوند”.

وی ادامه داد: “سند امنیت زنان و کودکان و روابط اجتماعی موضوع ماده ۲۲۷ نیز یک سند راهبردی است و جزء برنامه‌های تدوین شده‌ای است که قرار است در برنامه ششم  به مرحله اجرا برسد”.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان داشت: “امیدواریم که با مجموع این تدابیر شاهد کاهش در خور توجهی در حوزه خشونت به زنان باشیم”.

طلاق موضوع نگران‌کننده در بخش‌های مختلف جامعه است

مولاوردی با اشاره به معضل طلاق گفت: “در رابطه با افزایش طلاق‌ها نیز عوامل متعددی وجود دارد که باید بررسی و راهکارهایی برای از بین بردن این عوامل ارائه شود”.

وی افزود: “در حال حاضر این مسئله مورد توجه در سطح نظام عالی است و موجبات نگرانی همگان را فراهم کرده که به این منظور شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عمومی کشور و دستگاه‌های مختلف به این موضوع پرداخته‌اند”.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: “امیدواریم که تمام تلاش‌ها در این زمینه به نتیجه رسیده و راهکارهای مناسبی برای حل این معضل و کاهش آن انجام شود”.

بیمه زنان نابارور در وزارت بهداشت در دست پیگیری است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از پیگیری بیمه زنان نابارور در وزارت بهداشت خبر داد و بیان کرد: “این موضوعی است که مربوط به حوزه وزارت بهداشت بوده و از طریق این وزارتخانه نیز در دست پیگیری است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید