خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  نامه رعایت حجاب خبرنگاران در جلسات شورا کاملا رسمی و قانونی است

نامه رعایت حجاب خبرنگاران در جلسات شورا کاملا رسمی و قانونی است

خبرگزاری هرانا ـ رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد گفت که نامه ابلاغیه استانداری در خصوص حفظ حجاب خبرنگاران در جلسات شورای شهر بر اساس دستور رئیس شورا و کاملا رسمی و قانونی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی اصغر لطفی در خصوص نامه وی به رسانه ها مبنی برحفظ حجاب در شورا بیان کرد: “هفته گذشته نامه ای از استانداری در خصوص حفظ حجاب در جلسات شورا، برای رئیس شورا ارسال شده بود، که رئیس شورا این نامه را جهت اقدامات لازم به من واگذار کردند”.

وی با بیان اینکه چند بار این نامه با رعایت مقررات داخلی به دفتر روابط عمومی فرستاده شد، افزود: “متاسفانه اقدامی صورت نگرفت و گویا روابط عمومی به صورت غیر رسمی این نامه را به رسانه ها ارسال کرده است”.

لطفی با بیان اینکه نامه کاملا رسمی و توسط رئیس شورا به وی ابلاغ شده است؛ اظهار کرد: “نامه ابلاغیه استانداری بر اساس دستور رئیس شورای شهر به خبرگزاری ها فرستاده شد و کاملا قانونی است”.

وی تصریح کرد: “نفس این کار امر به معروف و نهی از منکر است و اگر کمیسیون امر به معروف نتواند امر به معروف کند اصلش زیر سوال می رود و در واقع فلسفه تشکیل کمیسیون، اجرای فریضه امر به معروف است”.

لطفی در خصوص رویداد مشهد ۲۰۱۷ بیان کرد: “شهرداری مشهد بیش ازیک سال قبل با تنظیم لایحه ای در این خصوص به صحن علنی مجلس این طرح را تصویب کرد و کمیته ای در شهرداری برای این منظور تشکیل شد”.

رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی مشهد با بیان اینکه با این طرح به دو دلیل مخالف بوده است تصریح کرد: “اولا این طرح حمایت دولت و رئیس جمهور را می طلبد و ورود تنها شهرداری در مسئله ۲۰۱۷ موجب ضعیف شدن طرح می شود و دوم اینکه مشهد در حال حاضر اصلا آمادگی و امکانات لازم را ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید