خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ساعت ۱۰:۴۴:۵۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شناسایی ۴٠٠ کانون گردوغبار در کشور

شناسایی ۴٠٠ کانون گردوغبار در کشور

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان محیط زیست گفت که در اجلاس محیط زیست که قرار است حدود ١٢ روز دیگر در کنیا برگزار شود، موضوع گردوغبار را طرح خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم که در سطح بین‌المللی این موضوع را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، در سطح داخلی نیز ۴٠٠ کانون گردوغبار شناسایی شده و طرح‌هایی برای کاهش گردوغبار در دست اجراست.

معصومه ابتکار با اشاره به نام‌گذاری جهانی سال ٢٠١۵ به عنوان سال «محیط زیست» گفت: “در این سال توافق پاریس مهم‌ترین اتفاقی بود که رخ داد و جمهوری اسلامی ایران نیز این توافق را امضا کرد”.

لازم است در سال‌های آینده ١٢ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم و این به آن معنی نیست که تولیدات صنعتی خود را کاهش دهیم، اما لازم است در تولید انرژی‌های نو و ایجاد صنایعی که در کاهش گازهای گلخانه‌ای تأثیر می‌گذارد سرمایه‌گذاری کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به تصویب برنامه اقتصاد کم‌کربن در دولت گفت: “دولت به‌جد به دنبال کاهش گازهای گلخانه‌ای است”.

در زمینه مبارزه با گردوغبار با کشورهای همسایه در حال مذاکره هستیم تا اقدامات مشترک صورت گیرد. در اجلاس محیط زیست که قرار است حدود ١٢ روز دیگر در کنیا برگزار شود، موضوع گردوغبار را طرح خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم در سطح بین‌المللی این موضوع را پیگیری کنیم.

در سطح داخلی نیز ۴٠٠ کانون گردوغبار شناسایی شده و طرح‌هایی برای کاهش گردوغبار در دست اجراست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید