خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدو پانزده مدرسه ملایر عمر بالای ۳۰ سال دارند

صدو پانزده مدرسه ملایر عمر بالای ۳۰ سال دارند

خبرگزاری هرانا ـ مدیر آموزش و پرورش ملایر گفت که ملایر دارای ۲۳۶ باب فضای آموزشی است که ۱۱۵ آموزشگاه آن عمر بالای ۳۰ سال دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، کاوه برخورداری اظهار داشت: “این شهرستان دارای ۲۳۶ باب فضای آموزشی است که ۱۱۵ آموزشگاه عمر بالای ۳۰ سال داشته و استانداردهای لازم برای آموزش به روز را ندارند و برخی از این مدارس نیز هنوز مقاوم سازی نشده اند”.

وی افزود: “آموزشگاه های شهید رجایی، تربیت، سرگرد بیات، هوشنگ زند و شهید دماوندی در شهر ملایر در معرض تخریب است که نیاز به بازسازی دارد”.

وی ادامه داد: “مدارس روستاهای کمازان، شیرین آباد، کرکان و قشلاق قباد نیز از کانکس استفاده می کنند و نیاز به حمایت و کمک خیران دارند”.

برخورداری با بیان اینکه ۷ مدرسه روستایی ملایر نیاز به تعمیرات اساسی دارند، بیان کرد: “۳۲ مدرسه در روستاهای این شهرستان دارای نمازخانه بوده و ۳۸ مدرسه فاقد نمازخانه است”.

مدیر آموزش و پرورش ملایر بیان کرد: “تعداد ۱۰ آموزشگاه نیز از نظر سیستم گرمایشی و موتورخانه نیاز به تعمیر و تجهیز اساسی و تعداد ۱۵ آموزشگاه از نظر فضاسازی و آسفالت مدارس نیاز به مرمت دارند”.

برخورداری با تاکید بر اینکه بسیاری از مدارس این شهرستان از داشتن آزمایشگاه و کارگاه آموزشی محروم هستند، گفت: “سرویس های بهداشتی ۳۰ واحد آموزشی نیاز به تعمیر اساسی دارند”.

وی تعمیرات ایزوگام پشت بام مدارس به طول ۱۵ هزار متر، تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش، هوشمند سازی مدارس، میز و نیمکت و کامپیوتر و سایر تجهیزات را از دیگر نیازهای مدارس این شهرستان برشمرد که نیاز به کمک خیران دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید