خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ساعت ۱۰:۰۷:۳۳

    خانه  > زنان  >  ستاد ملی زنان و خانواده تشکیل می شود

ستاد ملی زنان و خانواده تشکیل می شود

خبرگزاری هرانا ـ معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت که ستاد ملی رسیدگی به امور زنان و خانواده به زودی تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، شهین دخت مولاوردی شامگاه جمعه در بدو سفر به اراک در جمع خبرنگاران افزود: “دستور جلسه های ستاد ملی زنان و خانواده مشخص شده و با دفتر رئیس جمهوری نیز به عنوان رئیس این ستاد هماهنگی هایی به عمل آمده است”.

وی در خصوص اجرای سند جامع توان افزایی زنان در دولت گفت: “مسائل مربوط به زنان ایران در نشست هیات دولت توسط این معاونت ارائه و مقرر شده است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این سند تدوین و پس از جمع بندی نهایی برای تصویب به کمیسیون اجتماعی هیات دولت ارائه شود”.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، توانمندی زنان در تمامی سطوح جامعه را اولویت و ماموریت اصلی این معاونت عنوان کرد و افزود: “بر اساس این ماموریت تفاهم نامه هایی با دستگاه های اجرایی مختلف منعقد و اقدام هایی در این راستا انجام شده است”.

مولاوردی ادامه داد: “طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در دستور کار این معاونت قرار دارد که به زودی سند توانمند سازی این گروه از زنان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تصویب در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح می شود”.

وی گفت: “ایجاد اشتغال پایدار برای زنان دانش آموخته دانشگاهی و سرپرست خانوار از دیگر برنامه های این معاونت است که این برنامه ها در شورای عالی اشتغال در دست بررسی و تصویب قرار دارند”.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: “همچنین چندین لایحه در زمینه اشتغال و رفاه زنان توسط این معاونت آماده شده که پس از تصویب دولت برای تصویب به مجلس دهم ارسال می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید