خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ساعت ۲۲:۰۱:۰۶

    خانه  > سایر گروهها  >  صدو شصت پروژه مدرسه‌سازی در استان آذربایجان غربی نیمه تمام مانده است

صدو شصت پروژه مدرسه‌سازی در استان آذربایجان غربی نیمه تمام مانده است

خبرگزاری هرانا ـ مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان‌غربی گفت که هم اکنون ۱۶۰ پروژه مدرسه‌سازی در استان آذربایجان غربی نیمه تمام مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فریبرز اسمعیل‌زاده در آیین هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در ارومیه اظهار کرد: “متاسفانه هم اکنون شاهد کمبود پنج هزار کلاس درس در استان بوده که احداث آن نیازمند یک هزار میلیارد تومان است”.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان‌غربی گفت: “اگر این بودجه به آموزش و پرورش استان تزریق شود مدارس استیجاری، کانکسی، خشتی و گلی و نیز مدارس چند نوبته حذف می‌شوند”.

اسمعیل‌زاده افزود: “بی‌شک با تزریق اعتبار هزار میلیارد تومان، آذربایجان‌غربی به متوسط کشوری در امر آموزش و مدرسه‌سازی نزدیک شده و این آمار نشان از وضعیت بحرانی سوادآموزی در استان است”.

وی با ابراز تاسف از رتبه پایین آذربایجان غربی در بین استان‌های کشور در امر سوادآموزی اظهار داشت: “با توجه به کمبود نیروی انسانی، فضاهای آموزشی و تجهیزات باید شرایط لازم برای ارتقاء استان در امر آموزش فراهم شود تا تمامی دانش‌آموزان در مدارس استاندارد و مستحکم ادامه تحصیل دهند”.

اسمعیل‌زاده تصریح کرد: “هم‌اکنون ۱۶۰ پروژه مدرسه‌سازی با یک هزار و ۲۵۰ کلاس درس به صورت ناتمام در سراسر استان آذربایجان‌غربی وجود داشته و ۷۷ مدرسه با ۴۲۵ کلاس درس نیز با مشارکت خیران در دست اجرا است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید