خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ساعت ۱۶:۰۵:۴۸

    خانه  > کارگران  >  کارخانه عمران البرز با ۵۲ کارگر تعطیل شد

کارخانه عمران البرز با ۵۲ کارگر تعطیل شد

خبرگزاری هرانا ـ یک منبع خبری در کارخانه فرآورده‌های ساختمانی «عمران البرز» در استان گیلان، از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری حدود ۵۲کارگر این کارخانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در این واحد تولیدی گزارش کردند، کارخانه فرآورده‌های ساختمانی «عمران البرز» که در زمینه تولید انواع آجر، بلوک وتیغه ماسه آهکی در روستای صیقلان ورزل شهرستان رشت در استان گیلان فعالیت دارد، از اول سال جاری (۹۵) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این کارگران که بصورت میانگین بین ۱۵ سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت خود می‌گویند: “از مجموع ۵۲ کارگر حدود ۱۵ نفر تسویه حساب کامل شده واز کارخانه خارج شده‌اند. همچنین بدنبال آن تعداد ۲۰ نفراز کارگران مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت وزیان آور  هم اکنون پی گیر بازنشستگی خود هستند ومابقی کارگران با اتمام قرار داد کار تا پایان ماه جاری بیکار  خواهند شد”.

به گفته این کارگران شرکت ساختمانی «عمران البرز» که سال‌ها دارای تولید و بازار فروش خوبی بود اما از چند ماه قبل کارفرما به دلیل نامناسب خواندن شرایط تولید بدنبال تعطیلی کارخانه بوده است.

ظبق اظهارات کارگران اخراجی ،هم اکنون بخش زیادی از تجهیزات وماشین آلات  این کارخانه به فروش رسیده وکارفرما در حال انتقال آنها به بیرون از کارخانه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید