خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  محاکمه متهمین تجاوز به گردشگر زن فرانسوی در تهران

محاکمه متهمین تجاوز به گردشگر زن فرانسوی در تهران

خبرگزاری هرانا ـ صبح دیروز چهار تبعه افغانستانی به اتهام “تجاوز” به یک زن گردشگر فرانسوی در دادگاه محاکمه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، قاضی محسن افتخاری درباره دادگاه این متهمان‌ گفت:‌ “با توجه به اینکه تحقیقات پرونده تمام شده و نظر پزشکی قانونی هم درباره آزار و اذیت زن فرانسوی به دادگاه رسیده است، ‌این متهمان یکشنبه آینده در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک و به ریاست قاضی حسین اصغرزاده محاکمه می شوند”.

وی تاکید کرد:‌ “متهمان در لحظه وقوع جرم در ایران حضور داشته اند و دادگاه های کشورمان صالح به رسیدگی پرونده هستند”.

شهریور پارسال یک بانوی گردشگر فرانسوی که برای تفریح به منطقه کوهستانی فرحزاد رفته بود،‌ از سوی ۴ تبعه افغانستانی مورد تعرض قرار گرفت.

پس از این حادثه، گردشگر فرانسوی با مراجعه به کلانتری محل شکایتی را علیه این ۴ متعرض تنظیم کرد و پس از آن عوامل کلانتری موفق شدند یک نفر از متهمان را که در یکی از نقاط کوهستانی مخفی شده بود، دستگیر کنند.

رسیدگی به این پرونده در قوه قضائیه و کلانتری ادامه داشت تا اینکه بالاخره طی یک سلسله عملیات ویژه،‌ پلیس موفق شد تا سه متجاوز  دیگر را که در حال فرار به سمت مرز افغانستان بودند،‌ شناسایی و دستگیر کند.

پس از دستگیری ۴ متهم،‌ پرونده ای در مراجع قضایی تشکیل شد و بانوی گردشگر فرانسوی برای روبرو شدن با متهمان،‌ به دادگاه رفت.

وی به مأموران گفت: “من به‌عنوان گردشگر به ایران آمدم. در شمال تهران در حال گشت‌زنی و تفریح بودم که چهار مرد افغانستانی به من نزدیک شدند، آنها مرا ربودند و در جایی به من تجاوز کردند، در آن هنگام  که آنها به من آزار می رساندند نفر پنجمی هم رسید و حالا من از متهمان شکایت دارم”.

شاکی فرانسوی در ادامه تصریح کرد: “زمانی که چهار مرد افغانستانی به من تجاوز کردند، نتوانستم در برابرشان مقاومت کنم اما یک نفر از این مردان به من کمک کرد و حتی با چهار مرد دیگر درگیر شد و آنها را کتک زد و بعد هم به من کمک کرد که خودم را به خیابان اصلی برسانم و به محل اقامتم برگردم، من از او شکایتی ندارم اما چهار مرد دیگر به من تجاوز کردند.”

بر اساس این گزارش،‌ قوه قضائیه برای تکمیل تحقیقات،‌ این بانوی گردشگر را به پزشکی قانونی ارجاع داد تا تحقیقات تکمیلی به مراجع قضایی ارجاع شود.

پس از ارائه نظر پزشکی قانونی مبنی بر صحت اتهام تجاوز، پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران فرستاده‌ و زن فرانسوی به همراه یکی از مسئولان سفارت در این شعبه حاضر شد و یک‌ بار دیگر اظهاراتش را تکرار کرد و خواستار مجازات متهمان شد.

هم اکنون تحقیقات در این پرونده به پایان رسیده و روز یکشنبه (۱۹ اردیبهشت)‌ ۴ متهم افغانستانی پای میز محاکمه می نشینند.

در روزهای گذشته دادستان تهران با اشاره به اینکه برای رسیدگی به جرم تفاوتی در ملیت متهمان وجود ندارد تصریح کرد:‌ “در سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران هیچ تبعیضی برای رسیدگی به پرونده های قتل وجود ندارد و متهم چه ایرانی باشد و چه از اتباع خارجی، قطعا به این پرونده ها نیز عادلانه رسیدگی می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید