خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه محمد نجفی برگزار شد

جلسه دادگاه محمد نجفی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی وکیل دادگستری در شعبه سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر در اراک با حضور وکلای وی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه محمد نجفی وکیل دادگستری با موضوع بررسی «هفت تخلف انتظامی» توسط دو قاضی آقایان شیرازی و قمشلویی در شعبه سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر در اراک با حضور وکلای وی خانم نسرین ستوده، خانم نجما رحمانی و آقایان آرش کیخسروی و پیام درفشان، امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۹۵ برگزار شد.

یک منبع نزدیک به آقای نجفی وکیل فعال در زمینه حقوق بشر، ضمن اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “این هفت تخلف انتظامی در واقع تماما سیاسی است مثل شرکت در تحصن خانم ستوده و.. که در این پرونده در واقع امکان تعلیق وکیل از شغل وکالت یا گرفتن دائمی پروانه از وکیل وجود دارد.”

این منبع مطلع همچنین افزود: “رفتار قضات در دادگاه خوب بوده است و وکلای وی امیدوارند حکم صادره نیز در زمان انشاء حکم عادلانه‌ای باشد.”

پیش‌تر هرانا گزارش کرده بود دادستان انتظامی کانون وکلای استان مرکزی (اراک)، با استناد به شکایت یک شهروند مجهول الهویه، آقای محمد نجفی را با مجموعه‌ای از اتهامات سیاسی مورد پیگرد قرار داده است.

“شرکت در تحصن غیرقانونی نسرین ستوده”، “هواداری از نسرین ستوده و نوریزاد”، “وبلاگ نویسی و نوشتن مطالب انتقادی در فیسبوک” بخشی از موضوعاتی است که به عنوان اتهامات آقای نجفی در این پرونده مطرح شده‌ است.

نسرین ستوده، یکی از وکلای آقای نجفی در این رابطه به گزارشگر هرانا گفته بود دادگاه انتظامی وکلا نمی تواند یک وکیل را رأسا با اتهامات سیاسی و امنیتی محاکمه کند و فقط در صورتی می تواند به چنین موضوعاتی وارد شود که قبلا دادگاه صالحی درباره چنین اتهاماتی رأی صادر کرده و وکیل را محکوم کرده باشد.

گفتنی است شاکی اولیه با عنوان “امضاء محفوظ” خود را “فردی از آحاد جامعه” معرفی کرده و مدعی شده است که محمد نجفی با اقدامات “دشمن‌شادکن” زمینه انحراف جوانان را فراهم می کند.

همچنین هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، آقای نجفی در پرونده دیگری به قید وثیقه آزاد است که دادگاه این پرونده در تاریخ ۳۱ فروردین سال جاری در شعبه ۱۰۲ کیفری در شازند از توابع استان مرکزی به دلیل عدم حضور قاضی برگزار نشد و رسیدگی به پرونده برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. اتهام آقای نجفی در این دادگاه «تشویش اذهان عمومی» است.

شهرستان شازند یکی از شهرستانهای استان مرکزی است. مرکز این شهرستان، شهر شازند است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید