خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ ساعت ۱۳:۰۳:۳۰

    خانه  > کودکان  >  ارائه خدمات به ۲۰۰ کودک دارای سوء تغذیه در نکا

ارائه خدمات به ۲۰۰ کودک دارای سوء تغذیه در نکا

خبرگزاری هرانا – رئیس کمیته امداد شهرستان نکا از ارائه خدمات به ۲۰۰ کودک دارای سوء تغذیه در این شهرستان خبر داد و گفت که این کودکان دارای سوء تغذیه زیر ۶ سال ، ماهانه از ۹۰ هزار تومان سبدغذایی برخوردار می شوند.

به گزارش هرانا به نقل از تابناک، سید رضا ساداتی با اعلام این خبر اظهار داشت: “برخی از این کودکان ، جزو مددجویان این نهاد نیستند بلکه از خانواده هایی معمولی به شمار می آیند که به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی دچار سوء تغذیه شده اند که علاوه بر سبد غذایی، برای معاینات دوره ای و ارزیابی نیز به بهداشت و درمان معرفی می شوند”.

وی با اعلام اینکه بیش از ۳۵۰ خانواده نکایی تحت پوشش امداد هستند گفت: “۲۷۰ فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد، دارای یکهزار و ۵۰۰ حامی هستند که ماهانه مبالغی از سوی حامیان به حسابشان واریز می شود”.

رئیس کمیته امداد نکا با اشاره به اینکه ۴۰۰ دانش آموز، ۶۵ دانشجو و طلبه تحت پوشش این نهاد بوده و از خدمات مختلف این نهاد برخوردار می شوند، یادآور شد: “در کنار این افراد تحت پوشش، بیش از ۲۰۰ کودک زیر ۶ سال که دارای سوء تغذیه هستند نیز از خدمات مختلف این نهاد برخوردارند و ماهانه سبد کالایی به ارزش ۹۰ هزارتومان دریافت می کنند”.

ساداتی گفت: “کمیته امداد نکا ماهانه بصورت منظم پرداخت مستمری به افراد را در دستور کار خود دارد که برای این منظور نیز حداقل ۵۵ هزارتومان و حداکثر ۱۵۰ هزارتومان مستمری برای خانواده های تحت پوشش این نهاد در نکا واریز می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید