خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ساعت ۲۱:۲۵:۱۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ادامه تجمعات اعتراضی متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس

ادامه تجمعات اعتراضی متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا ـ جمعی از متقاضیان پروژه مسکن مهر پرند و پردیس در اعتراض به عدم واگذاری واحدهای مسکونی در مقابل ساختمان مجلس ایران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از خریداران مسکن مهر پردیس و پرند، در اعتراض به عدم دریافت مسکن‌ و کیفیت پایین آن، در مقابل درب ورودی مجلس تجمع کردند.

بر این اساس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در میان این تجمع‌کنندگان در جریان مشکلات آنها قرار گرفته و اعلام کرد گلایه‌ها و مطالبات آنان را به  گوش دیگر نمایندگان و مسئولان دولتی خواهد رساند.

این چندمین تجمع متقاضیان مسکن مهر پردیس بود.

در سال ۱۳۸۶ و هم‌زمان با افزایش بی‌سابقه قیمت خرید مسکن در سراسر کشور به‌ویژه در تهران، محمد سعیدی‌کیا، وزیر وقت مسکن و شهرسازی دولت نهم، طرحی موسوم به «مسکن مهر» را پیشنهاد و وعده داد تا دولت با اجرای آن ابتدا «قیمت مسکن را کنترل می‌کند» و سپس «آرزوی همه مستأجرها را برآورده کرده و آن‌ها را صاحب‌خانه خواهد کرد.»

دولت‌های نهم و دهم همواره از طرح مسکن مهر به‌عنوان یکی از افتخارات خود یاد می‌کردند اما بعد با گسترش تحریم‌ها و بحران اقتصادی در ایران و بی‌برنامگی دولت، آن‌گونه که وعده داده می‌شد این واحدهای مسکونی آماده نشدند و بر قیمت آن‌ها افزوده شد.

در هنگام ثبت نام متقاضیان، قیمت تمام شده یک واحد مسکونی در پردیس ۲۰ میلیون تومان اعلام شده بود اما هر بار بر قیمت آن افزوده شد.

عباس آخوندی، وزیر مسکن و شهرسازی دولت یازدهم نیز چند بار از توقف طرح مسکن مهر سخن گفته است. او دو سال پیش گفته بود: «این نوع خانه‌سازی به ظاهر کمک به مردم و به واقع گرفتار کردن مردم و دولت‌های آینده است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید