خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز در کشور از میزان اعتبارات دولتی بیشتر است

میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز در کشور از میزان اعتبارات دولتی بیشتر است

خبرگزاری هرانا ـ رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران، گفت ۱۳ میلیون دانش آموز در مدارس خیرساز کشور تحصیل می‌کنند. وی مدعی شد میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز در کشور از میزان اعتبارات دولتی بسیار بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، محمدرضا حافظی در هشتمین همایش تجلیل خیران مدرسه‌ساز شهرستان آمل با توجه به اینکه از ۱۵ اردیبهشت تجلیل از خیران مدرسه ساز در کشور آغاز می‌شود، تصریح کرد: “معلمان نیز در کنار خیرین، بهترین خیرین به شمار می‌روند و به مانند ظرفی‌ هستند که خیرین مدرسه ساز مظروف آن را تولید کرده‌‌اند”.

وی با تاکید بر اینکه روند فعالیت خیرین مدرسه ساز ایران حرکتی است که دنیا باید در برابر آن سر تعظیم فرود بیاورد، بیان کرد: “آموزش و پرورش در هر کشوری بستر توسعه پایدار همه جانبه به شمار می‌رود”.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران، با اعلام اینکه خیرین مدرسه ساز ایران برای ایرانیان خارج از کشور مدرسه ایرانی تاسیس می‌کند، یادآور شد: “معلم ایرانی برای دانش‌آموزان خارج از کشور به کار گرفته می‌شود تا دانش آموزان ایرانی زبان مادری خود را فراموش نکنند”.

حافظی با بیان اینکه در سال گذشته در کنگره یونسکو بسیاری از کشورهای جهان گزارش دادند فقر مالی اجازه تحت پوشش دادن همه دانش آموزان را نمی‌دهد، افزود: “ایران افتخار می‌کند که ۱۳ میلیون دانش آموز در مدارس خیرساز تحصیل می‌کنند”.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، با بیان اینکه در طی ۱۸ سال گذشته میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز در کشور از میزان اعتبارات دولتی بسیار بیشتر بوده است، گفت: “حتی تحریم و شرایط سخت اقتصادی نیز نتوانست در این زمینه جلوی کمک های مردمی را بگیرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید