خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای امیر امیرقلی در زندان اوین

پایان اعتصاب غذای امیر امیرقلی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا– امیر امیرقلی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین بعد از ۱۸ روز، در پاسخ به درخواست فعالین مدنی و سیاسی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر امیرقلی فعال سیاسی چپ‌گرا که از روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه سال جاری در اعتراض به شرایط نگهداری‌اش در اعتصاب غذا بسر می برد، امروز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این فعال دانشجویی سابق و زندانی عقیدتی بند هشت اوین اعلام کرد که به‌خواسته‌هایش رسیدگی نشده با اینحال در پاسخ به درخواست فعالین مدنی و سیاسی به اعتصاب غذایش پایان داده است.

لازم به توضیح است در طی روزهای گذشته در چند اقدام جداگانه، کنشگران سیاسی و مدنی با نگارش نامه هایی سرگشاده از امیرقلی درخواست کرده بودند جهت حفظ سلامت خود به اعتصاب غذایش پایان دهد، این زندانی عقیدتی نیز با نگارش نامه ای سرگشاده ضمن پایان اعتصاب غذا به دوستان و فعالانی که نگران حال او بودند پاسخ داده است.

پیش‌تر، پدر این زندانی در گفتگو با گزارش‌گر هرانا گفته بود: “امیر در بند هشت زندان اوین است که اکثر زندانیان آن خارجی هستند. وی به علت نامناسب بودن شرایط بهداشتی و در خطر بودن سلامت خود از جمله همزیستی اجباری با زندانیان دارای بیماریهای عفونتی همچون ایدز و هپاتیت بارها درخواست انتقال از این بند بر اساس اصل تفکیک جرائم را نموده است. اما علی‌رغم اعتصاب غذا و درخواست های مکرر هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.”

امیر امیرقلی فعال دانشجویی سابق و زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین، در دی‌ماه ۱۳۹۴ به اتهام «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری»، «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی»، «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات» و «تبلیغ علیه نظام» از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۲۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات و با تجمیع جرائم، حداکثر هفت سال و نیم از این مجازات قابلیت اجرا دارد. پرونده وی تاکنون جهت برگزاری دادگاه تجدیدنظر تعیین شعبه نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید