خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  هادی حیدری از زندان اوین آزاد شد

هادی حیدری از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هادی حیدری، کارتونیست مطبوعاتی لحظاتی پیش از بند ۸ زندان اوین بصورت مشروط آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هادی حیدری، که ۲۵ آبان ماه سال گذشته بازداشت شده بود از بند ۸ زندان اوین بصورت مشروط آزاد شد.

هادی حیدری پیش از این نیز چندین بار بازداشت و زندانی شده بود، از این میان در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۸۸ در مراسم دعای کمیل بازداشت و به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شد که در تاریخ ١٨ ابان همان سال با سپردن وثیقه آزاد شد، همچنین در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۹ پس از احضار به دادگاه بازداشت و در تاریخ ۵ دی ۱۳۸۹ باز هم با قید وثیقه و در انتظار رأی دادگاه آزاد شده بود. در آخر در ۵ مهرماه ١٣٩١ پس از انتشار کاریکاتوری به نام “چشم بندان” در روزنامه شرق به دادسرا احضار و پس از بازجویی با قید کفالت آزاد شد.

اگرچه توضیحی از سوی ماموران امنیتی هنگام بازداشت ارائه نشد و وکیل وی نیز از علت بازداشت موکل خود اظهار بی‌اطلاعی کرده بود، ولی هادی حیدری طی تماسی با خانواده اش اطلاع داده که برای محکومیت یک سال زندان در ارتباط با بازداشت‌های پیشین زندانی شده است.

هادی حیدری در روزنامه‌هایی چون جامعه، نشاط، عصر آزادگان، آفتاب امروز، یاس نو و هفته‌نامه عصرما همکاری کرد. او در سال‌های بعد به‌عنوان مدیر هنری و دبیر طرح و کاریکاتور روزنامه‌های مشارکت (۱۳۷۸)، نوروز، وقایع اتفاقیه، اقبال، اعتماد ملی، بهار و پول به فعالیت مطبوعاتی خود ادامه داد. حیدری در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ در مقام سردبیر مجلۀ کمیک استریپ “جدید” را مدیریت کرد و از سال ۱۳۸۹ به بعد به‌عنوان دبیر سرویس طرح و کاریکاتور روزنامه شرق مشغول به کار بود و اخیراً نیز در روزنامه شهروند مشغول به کار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید