خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ساعت ۱۳:۴۶:۵۲

    خانه  > زنان  >  طرح گشت نامحسوس در شورای امنیت و شورای اجتماعی کشور بررسی می شود

طرح گشت نامحسوس در شورای امنیت و شورای اجتماعی کشور بررسی می شود

خبرگزاری هرانا ـ قائم مقام وزیر کشور گفت طرح گشت نامحسوس پلیس در دو نهاد شورای امنیت کشور و شورای اجتماعی کشور مطرح، بررسی و کارشناسی خواهد شد تا با لحاظ اثربخشی مثبت و ملاحظه دغدغه های مردم، در خصوص اجرای آن، تصمیم گیری شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حسینعلی امیری درباره اعلام نظر وزارت کشور درخصوص بحث گشت نامحسوس نیروی انتظامی و واکنش هایی که در محافل سیاسی و اجتماعی داشته است اظهار کرد: “در ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی تردیدی وجود ندارد اما مهم این است که این اقدام باید براساس موازین قانونی و شرعی صورت گیرد”.

وی ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی را یک موضوع فراسازمانی اعلام کرد که به دستگاه های مختلفی مربوط می شود.

امیری گفت: “برای اجرای این طرح همکاری بخش های زیادی مورد نیاز است”.

سخنگوی وزارت کشور افزود: “بعد از آن که وزارت کشور در جریان موضوع گشت نامحسوس قرار گرفت ، آن را از طریق نیروی انتظامی پیگیری کرد. با توجه به این که این موضوع واکنش هایی را در جامعه به دنبال داشته است و برای وزارت کشور نیز اثربخشی این گونه طرح ها با لحاظ دغدغه های مردم و جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی امری مهم است، قرار بر این شد تا طرح مذکور به دو نهاد شورای امنیت کشور و شورای اجتماعی کشور برای بررسی ارجاع شود”.

امیری با بیان این که دو نهاد مذکور از جمله نهادهایی هستند که از دستگاه های مختلف و ذیربط در آن عضویت دارند گفت: “مقرر شد تا این طرح در این دو نهاد مطرح، بررسی و کارشناسی شود و با لحاظ اثربخشی مثبت و ملاحظه دغدغه های مردم بررسی نهایی صورت گرفته و سپس تصمیم گیری و آن گاه اجرا گردد”.

سخنگوی وزارت کشور در پایان با بیان این که ایجاد حق و تکلیف مستلزم تقوین است گفت: “با آیین نامه و بخشنامه نمی شود حق و تکلیف ایجاد کرد ؛ بنابراین ، این گونه طرح ها باید در مراجع مربوطه مانند دو نهاد یاد شده مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید