خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  نجات یک زن از اعدام

نجات یک زن از اعدام

خبرگزاری هرانا – زن میان‌سالی که به دلیل سرقت، پیرزنی را به قتل رسانده بود در یک قدمی قصاص قرار گرفت اما هفته گذشته اولیای دم پیرزن ٧۵ساله با حضور در دادسرای امور جنایی از قصاص قاتل مادرشان گذشت کردند و به فاطمه زندگی دوباره بخشیدند.

به گزارش هرانا به نقل از شرق، ششم مرداد سال ۸۹ مأموران پلیس آگاهی در جریان قتل پیرزن تنهایی در پاکدشت قرار گرفتند.

کارآگاهان در جریان تحقیق از مستأجر و همسایه‌های مقتول دریافتند روز حادثه زن جوانی همراه دختر نوجوانی به خانه مقتول رفته بودند. با کشف این سرنخ و با چهره‌نگاری از مطنونان، هویت یکی از آنها به نام فاطمه شناسایی شد. فاطمه از مجرمان سابقه‌دار بود که چندبار دستگیر شده بود. سرانجام فاطمه و دختر ۱۴ساله‌اش به نام شادی دستگیر شدند و در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند.

با تکمیل تحقیقات درباره این پرونده، جلسه محاکمه به ریاست قاضی همتیار و با حضور چهار قاضی مستشار در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

وکیل فاطمه در دفاع از موکلش ک اتهام سرقت را پذیرفته بود گفت: هر دو متهم زمان این جنایت به‌خاطر مصرف شیشه حالت عادی نداشتند، از اولیای دم می‌خواهم که موکلم را به‌خاطر دختر سه‌ساله‌اش ببخشند. متهمان نیز در آخرین دفاعیات خود از اولیای دم تقاضای بخشش کردند. بعد از آخرین دفاعیات متهمان و وکیل فاطمه، قضات دادگاه برای فاطمه حکم قصاص صادر کردند. با تأیید حکم متهم در دیوان‌عالی کشور فاطمه در یک قدمی قصاص قرار گرفت اما هفته گذشته اولیای دم پیرزن ٧۵ساله با حضور در دادسرای امور جنایی از قصاص قاتل مادرشان گذشت کردند و به فاطمه زندگی دوباره بخشیدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید