خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  محمد شجاعی از زندان اوین آزاد شد/سند

محمد شجاعی از زندان اوین آزاد شد/سند

خبرگزاری هرانا – عصر امروز محمد شجاعی، زندانی امنیتی زندان اوین که پیش از این گزارش شده بود حمکش تایید شده، با نقض حکم آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد شجاعی زندانی امنیتی بند هفت زندان اوین و مهندس سابق پرواز شرکت های هواپیمایی هما و ماهان که پیش از این گزارش شده بود حکمش تایید شده است، با نقض حکم ساعت هفت شب امروز از زندان آزاد شد.

یکی از نزدیکان خانواده شجاعی در تماس با هرانا ضمن اعلام این خبر گفت: “به خانواده اش گفته بودند حکم قبلی اش تایید شده، اما چند روز قبل مسئولین زندان به محمد می گویند حکم تو نقض شده و تنها یک جریمه باقی مانده است. نمی خواهی پرداختش کنی و بروی؟”

بنا بر حکم دادگاه هم عرض، حکم پنج سال حبس تعریزی و پنج سال ممنوع الاخروجی محمد شجاعی به تر تیب به چهار سال و دوسال تقلیل یافته   و با اینکه این حکم ۲۷ اسفند سال گذشته صادر شده است ولی ۲۹ فروردین ماه سال جاری به وی ابلاغ شده است.

محمد شجاعی، مهندس پرواز شرکت های هواپیمایی هما و ماهان، در پانزدهم بهمن ۱۳۹۰ از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

وی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “همکاری با دولت متخاصم” به ۵ سال حبس تعزیری، ۵ سال حبس تعلیقی و ۵ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

این حکم در بهمن ماه سال گذشته در شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور نقض و به شعبه هم عرض ۵۴ دادگاه انقلاب فرستاده شده بود.

هرانا پیش‌تر از قول نزدیکان وی گزارش کرده بود، قاضی پورعرب در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب روز ۲۱ فروردین ماه سال جاری حکم «۵ سال حبس تعزیری، ۵ سال حبس تعلیقی و ۵ سال ممنوعیت خروج از کشور» محمد شجاعی را بعد از دو ماه و نیم تایید کرده است.

mohamad shojaie-azadi

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید