خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ساعت ۲۳:۰۵:۵۲

    خانه  > کودکان  >  متهم پرونده قتل کودک افغانستانی به کانون اصلاح و تربیت تحویل داده شد

متهم پرونده قتل کودک افغانستانی به کانون اصلاح و تربیت تحویل داده شد

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین با تاکید بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به پرونده قتل دختربچه شش ساله افغانستانی، گفت که متهم این پرونده (نوجوان ۱۷ ساله) به کانون اصلاح و تربیت تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، ابوالقاسم مراد طلب افزود: “از نخستین لحظات وقوع این جنایت ، رسیدگی به این پرونده به طور ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته است”.

وی اظهار کرد: “قتلی اتفاق افتاده و متهم به جرم خود اقرار کرده و دستگاه قضا منتظر اظهار نظر پزشکی قانونی در خصوص این اتفاق می باشد”.

مرادطلب تصریح کرد: “به محض اعلام نظر پزشکی قانونی حداکثر ظرف دو روز پرونده جهت رسیدگی نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داده می شود”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین افزود: “با توجه به این که متهمین کمتر از ۱۸ سال در زندان بزرگسالان نگهداری نمی شوند، متهم به قتل این پرونده نیز به کانون اصلاح و تربیت تحویل داده شده است”.

وی تأکید کرد: “هیچ گونه کوتاهی در رسیدگی به این پرونده صورت نخواهد گرفت و خارجی بودن مقتوله در روند رسیدگی عادلانه به این پرونده کمترین تأثیر را ندارد”.

ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانستانی ساکن منطقه خیرآباد ورامین روز یکشنبه ۲۲ فروردین وقتی از خانه خارج شده بود از سوی پسر ۱۷ ساله ای (ا – پ) ربوده و وی پس از هتک حرمت ، به قتل می رسد.

قاتل در روز جنایت توسط نیروی انتظامی دستگیر شده و پرونده قضایی این حادثه در مراجع ذیصلاح درحال رسیدگی است.

شهرستان ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید