خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  دو سال و هشت ماه بلاتکلیفی مولوی نور الدین کاشانی در زندان زاهدان / اسناد

دو سال و هشت ماه بلاتکلیفی مولوی نور الدین کاشانی در زندان زاهدان / اسناد

خبرگزاری هرانا ـ مولوی نور الدین کاشانی روحانی اهل سنت اهل زاهدان دو سال و هشت ماه است که در زندان مرکزی این شهر در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد. وی میگوید در ایام بازداشت تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفته و مبنای بررسی پرونده او این اعترافات اجباری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی نور الدین کاشانی فرزند خداداد روحانی اهل سنت اهل زاهدان از مرداد ماه ۱۳۹۲ تا کنون در وضعیت بلاتکلیف در زندان مرکزی زاهدان به سر می برد.

این زندانی در تاریخ ۱۶- مرداد – ۱۳۹۲ در حالی که بعد از ادای نماز صبح به منزل بر می گشت توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت شد.

یک منبع مطلع از بستگان وی به فعالین بلوچ گفت: “از ابتدای دستگیری نامبرده تا همکنون، چندین نوبت، علماء، ریش سفیدان، نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به‌گونه‌ی دسته‌جمعی بی‌گناهی او را شهادت داده و از حکومت تقاضای آزادی او را کرده‌اند؛ اما مسئولین نظام نه تنها در آزادی او تا کنون وارد عمل نشده‌اند که او را به‌صورت رسمی و قانونی محاکمه هم نکرده اند”.

این روحانی تا کنون در نامه های مختلف به نمایندگان زاهدان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و … از آنها خواسته که برای “احقاق حقوق وی در قوه قضائیه و پیگیری پرونده اقدامات لازم را انجام دهند”

نامبرده در نامه های خود بر “بی گناهی” خود تاکید داشته و اتهامات وارده به خود را “اتهام واهی مشارکت در قتل پرسنل ماموران پلیس راه”، عنوان کرده است.

مولوی کاشانی تصریح کرده که در زندان “مورد شکنجه های فرا طاقت بشری از نوع جسمانی و روحانی” قرار گرفته و سپاه مبنای بررسی پرونده را بر همین اعترافات “اجباری” قرار داده و به “تحقیقات نیروی انتطامی و استشهادهای محلی ریش سفیدان سنی و شیعه” توجه نمی کند.

جمعی از ریش سفیدان نیز در استشهادی محلی بر بی گناهی این روحانی تاکید دارند. که نسخه ای از این نامه در ذیل می آید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید