خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  حدود ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند

حدود ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند

خبرگزاری هرانا ـ معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت که ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند که ۳۶۰ هزار نفر آنها افغانستانی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا ه نقل از مهر، شاهین نوش آبادی اظهارکرد: “رعایت حال اتباع خارجی در مدارس ایرانی می شود و حتی در آیین نامه آموزشی به ۷ گروه از دانش آموزان اتباع خارجی بیش از ۸۰ درصد تخفیف داده شده است و هر گروهی از این اقشار آسیب پذیر اتباع خارجی که نتوانند شهریه را پرداخت کنند تقسیط و تخفیف شامل حالشان می شود”.

وی افزود: “خوشبختانه در کشوری زندگی می کنیم که رهبری فرمودند حتی دانش آموزانی که به صورت غیر مجاز وارد خاک ایران شده اند و هویت مشخصی ندارند در مدارس ایرانی درس بخوانند و رعایت حال آنها می شود”.

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد : “ما اکنون حدود ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس دولتی ایران تحصیل می کنند که ۳۶۰هزار نفر آن دانش آموزان افغانستانی هستند”.

وی ادامه داد: “موسسان ایرانی وجود دارند که با نظام آموزشی کشور هایی مانند هند، پاکستان، عراق، کویت و … درخواست تاسیس مدرسه در کشورمان را داده اند و اگر استانداردهای لازم را به لحاظ فضا ، نیروی انسانی و منابع آموزشی داشته باشند مجوز لازم را دریافت می کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید