خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ساعت ۹:۳۸:۴۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روایتی از تعامل دولت ایران و تلگرام

روایتی از تعامل دولت ایران و تلگرام

خبرگزاری هرانا – محمود واعظی وزیر ارتباطات مدعی شد ارتباط مدیران دولتی ایرانی و شرکت تلگرام از طریق ایمیل است. او گفت لیست کانال‌های غیراخلاقی را که درخواست داشتیم، محدود شوند را از طریق ایمیل برایشان فرستادیم و آنها بلافاصله اقدام کردند.

به گزارش هرانا به نقل از شهروند، با وجود آن‌که موضع ایران و وزارت ارتباطات نسبت به شبکه‌های اجتماعی ازجمله تلگرام مشخص و به‌طور رسمی اعلام شده اما هنوز هم حاشیه‌های زیادی برای فعالیت در دنیای مجازی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران وجود دارد. محمود واعظی وزیر ارتباطات در پاسخ به شایعات و این‌که گفته می‌شد تلگرام در ایران نماینده‌ای دارد؛ درباره نحوه ارتباط و تعامل مسئولان وزارت ارتباطات و مدیران تلگرام گفت: از طریق ایمیل با آنها مکاتبه می‌کنیم.

وی درباره نحوه تعامل مسئولان ایرانی با مدیران تلگرام گفت: “ارتباط طرفین از طریق ایمیل است و از طریق ایمیل تقاضایمان را برای تلگرام می‌فرستیم که برای مثال در رابطه با کانال‌های مستهجن، لیست کانال‌هایی را که درخواست داشتیم، محدود شوند را از طریق ایمیل برایشان فرستادیم و آنها بلافاصله جواب دادند و تطبیق که دادیم، متوجه شدیم بسیاری از کانال‌های مستهجن پاک شده است”.

وی تأکید کرد: “پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم شبکه‌هایی که مجاز هستند، در ایران فعالیت کنند که به قوانین ما احترام بگذارند. تلگرام نیز اعلام کرده که شبکه‌ای برای انتشار موضوعات مستهجن یا پورنوگرافی نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید