خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  شهربان های حادثه کارواش سعادت آباد در بازداشت نیستند

شهربان های حادثه کارواش سعادت آباد در بازداشت نیستند

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران با بیان اینکه طرح شکایت کیفری از عوامل کارواش سعادت آباد به خاطر اتهام خلاف واقع به نیروهای شهربان در دست اقدام است، گفت که ۱۶ شهربانی که در حادثه کارواش حضور داشتند اکنون در بازداشت نیستند و هیچ حکم قطعی در این مورد نیز صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، ابوالقاسم چیذری افزود: “۱۶ نفر از نیروهای شهربان شهرداری تهران امروز برای ارائه توضیحاتی از سوی دادسرا احضار شدند و همگی این افراد عصر امروز(ساعت ۱۶) از دادسرا خارج و به منازل خود رفتند”.

وی اظهار کرد: “تا اثبات قضایی اتهام و بزه انتسابی از سوی بهره بردار کارواش سعادت آباد، بر اساس عرف قضایی، نیروها با قید وثیقه آزاد هستند”.

چیذری ادامه داد: “تا اثبات و محرز شدن یک تخلف، هیچ حکم نهایی قضایی صادر نمی شود و مراحل متعددی برای اثبات و صدور حکم نهایی باید طی شود”.

وی افزود: “در حال حاضر هم، اتهام و بزه انتسابی عوامل کارواش (سرقت) به نیروهای ما که یک فرار به جلو از سوی آنها محسوب می شود، اثبات نشده و نیروها طبق عرف قضایی با قید وثیقه، در حال گذران زندگی عادی خود هستند و هیچکدام از نیروها در بازداشت به سر نمی برد”.

چیذری خاطرنشان کرد: “طرح شکایت تعقیب کیفری و قضایی علیه عوامل کارواش دریا، به خاطر تسری انتساب خلاف واقع به نیروهای شهربان در دست اقدام است”.

ضرب و شتم کارگران یک کارواش (شست و شوی خودرو) در محله سعادت آباد(منطقه دو) توسط عوامل شهرداری تهران که در بهمن ماه سال گذشته روی داد، بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز درهمان ایام، ورود تهاجمی به کارواش سعادت آباد را اقدامی اشتباه دانست.

درهمین ارتباط سخنگوی قوه قضاییه نیز پیش از این (بهمن ماه سال گذشته در نشستی خبری) اعلام کرد که در موضوع حادثه کارواش سعادت آباد هفت نفر از کسانی که در کارواش هستند به عنوان شاکی شکایت کرده که به همین منظور از شهرداری و ماموران آن درخواست شده که توضیحاتی در این زمینه ارائه دهند.

به گفته محسنی اژه ای، پرونده در حال رسیدگی است اما تاکنون کسی بازداشت نشده اما برای تحقیقات و بررسی موضوع، تعدادی احضار شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید