خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵, 17th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ساعت ۱۳:۵۰:۰۱

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  سیزده اقدام مثبت برای اصلاح حقوق معلمان سیستان‌وبلوچستان

سیزده اقدام مثبت برای اصلاح حقوق معلمان سیستان‌وبلوچستان

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان‌ و بلوچستان گفت که از اسفندماه ‌سال ١٣٩٢در زمینه اصلاح احکام حقوقی معلمان ١٣اقدام مثبت صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند، علیرضا نخعی در همایش معلمان فداکار با حضور وزیر آموش‌و‌پرورش و مسئولان استانی، اظهارکرد: “حقوق معلمان که درواقع شاخص مهمی است، در اسفند ‌سال ٩٢ نزدیک به ۵٠‌میلیارد تومان به معلمان پرداخت شد”.

وی افزود: “در ٢‌سال اخیر با تمام مشکلات دولت، این مبلغ اسفند ٩۴ به ٨٧‌میلیارد تومان رسیده است”.

وی با بیان این‌که صفت معلم فداکار برازنده معلمان سیستان‌وبلوچستان است، اضافه کرد: “در این استان به ازای هر ١٧دانش‌آموز، یک معلم وجود دارد، درحالی‌که در دیگر استان‌های کشور به ازای هر ١٢دانش‌آموز یک معلم وجود دارد”.

نخعی ادامه داد: “در این استان با وجود کثرت مدرسه، مراکز جمعیتی و فاصله مدارس از هم، معلمان مهم‌ترین خدمت و کار را در این خطه انجام می‌دهند”.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: “هیچ کاری نمی‌تواند حق معلم و فداکاری‌های آنها را ادا کند و باید قدر زحمات معلمان را دانست و مقام آنها را ارج نهاد”.

علی‌اصغر جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان‌ و بلوچستان نیز گفت: “یکی از موضوعات مورد تقاضا از وزیر آموزش‌وپرورش، اجرای عدالت‌آموزشی باتوجه به شاخص‌های استانی است”.

وی اظهار کرد: “معلمان این استان با کوچکترین چشمداشتی درحال خدمت هستند که قابل‌تقدیر است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید