خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  کمک خیر مازندرانی برای آزادی شش زندانی غیرعمد

کمک خیر مازندرانی برای آزادی شش زندانی غیرعمد

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل ستاد دیه مازندران گفت که شش زندانی جرایم غیرعمد استان با کمک یک نیکوکار در آغازین روزهای سال جدید در آستانه آزادی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، محمدعلی غمگسار، با قدردانی از مردم نیکوکار استان مازندران به منظور کمک به زندانیان جرایم غیرعمد افزود: “این خیر که خواست نامش فاش نشود، با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال به حساب ستاد دیه استان، توانست زمینه آزادی شش زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کند”.

وی اضافه کرد: “این شش مددجو اکنون در مرخصی نوروزی به سر می برند و پرونده آزادی این مددجویان به زندان های مربوطه ارسال شده است”.

مدیرعامل ستاد دیه مازندران تصریح کرد: “بدهی این مددجویان از ۳۰ تا ۶۰ میلیون ریال متغیر است و همه آنان محکومان مالی هستند”.

غمگسار خاطرنشان کرد: “ستاد دیه همه توان خود را برای آزادی زندانیان غیرعمد به کار می گیرد، اما در عین حال از مردم تقاضا می شود از کشیدن چک های بی محل خودداری کرده و در بحث کارگاهی نیز همه جوانب ایمنی را رعایت کنند تا مانع از وقوع حوادث کارگاهی شوند”.

وی با بیان اینکه جوانان در تعهد مهریه منطقی و معقولانه رفتار کنند، افزود: “با وجود تلاش های ستاد دیه در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، همچنان شاهد ورود مددجویان جدید هستیم”.

۶۷۷ زندانی جرایم غیرعمد در ندامتگاه های مازندران به سر می برند و ۳۷۰ نفر از این تعداد دارای محکومیت مالی هستند.

مهریه، تصادف رانندگی منجر به فوت و جرح، نفقه ، جرایم شبه عمد و حوادث کارگاهی از دیگر جرایم غیرعمد این زندانیان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید