خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نگرانی عفو بین الملل در مورد وضعیت حسین رفیعی

نگرانی عفو بین الملل در مورد وضعیت حسین رفیعی

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای در مورد وضعیت آقای حسین رفیعی، استاد دانشگاه بازنشسته، زندانی عقیدتی و ۷۱ ساله زندان اوین ابراز نگرانی کرده و خواستار اقدام فوری در این مورد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بیانیه سازمان عفو بین الملل آمده است: “شش سال حبس به آقای حسین رفیعی، زندانی عقیدتی و مسن و استاد دانشگاه بازنشسته به دلیل فعالیت های مسالمت آمیز سیاسی تحمیل و در دادگاه تجدید نظر تأیید شده است. مقامات درخواست مرخصی وی را برای دیدار با همسر بیمارش که به عمل جراحی نیازمند است، رد کرده اند.”

عفو بین الملل تأکید کرده است حسین رفیعی از ابتدای بازداشتش در سال ۲۰۱۵ در بند هشت زندان اوین نگهداری می شود که «خلاف اصل تفکیک جرائم در ازدحامی فوق العاده و بدون امکانات و شرایط بد بهداشتی به همراه زندانیان غیرسیاسی» می باشد. او مراقبت های پزشکی متداول برای بیماری های مختلف از جمله «فشار خون» و «بیماری قلب» را دریافت نمی کند و با درخواست مرخصی جهت دیدار با همسر بیمارش که به عمل جراحی نیازمند است مخالفت می شود.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم دادگاه نخست حسین رفیعی را تأیید کرده است. حسین رفیعی در دادگاه مرحله نخست، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس تعزیری، دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و پرداخت سه میلیون ریال جریمه محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید