خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴, 1st of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ساعت ۱۳:۰۳:۱۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  ابراز نگرانی عفو بین الملل درباره وضعیت سعید حسین زاده

ابراز نگرانی عفو بین الملل درباره وضعیت سعید حسین زاده

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان “زندانی عقیدتی بیمار در اعتصاب غذا” در مورد «اعتصاب غذای سعید حسین زاده»، فعال حقوق کودکان و زندانی بند هفت زندان اوین و «وخامت حال وی» شدیدا ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در این بیانیه آمده است: “عفو بین الملل آگاه است که سعید حسین زاده از بیماری‌های مختلف از جمله قلبی، مفصلی، گوارشی و مشکلات تنفسی رنج می برد، اما قرارگاه ثارالله که مسئول تحقیق و بازجویی پرونده وی بوده است، ظاهرا مرخصی پزشکی او را ممنوع و جانش را به خطر انداخته است.”

شایان ذکر است، با درخواست فعالین مدنی و وعده مساعدت دادستانی برای اعزام به مرخصی، این فعال مدنی زندانی ساعت ۸ شب ۲۰ اسفند ماه بعد از بیست روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ توسط قاضی زرگر تایید شد. این در حالی است که مجموع اشد مجازات این دو اتهام چهار سال حبس بیشتر نیست.

آقای سعید حسین‌زاده هم‌اینک دومین سال حبس خود را در بند هفت زندان اوین سپری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید